„Laias laastus võib öelda küll nii, et langus on olnud umbes 20 protsenti – mõnede objektide hinnad on langenud rohkem, mõnede objektide hinnad ei ole aga üldse langenud,“ sõnas Daljajev. „Odavamaks lähevad elamispinnad, mis asuvad ebasobivas asukohas või mille omanikud on sattunud makseraskustesse või mis on kehvas seisukorras. Ebasobiva asukoha all pean silmas ühistranspordi puudumist, piirkond on välja ehitamata või vastupidiselt liiga täis ehitatud ning vähe kortereid on elamust ära müüdud.“
Daljajev lisas, et makseraskustega elamispinna omanikud võivad sattuda finantsasutuste poolt surve alla ning leidmaks varale ostja, panevad oma korteri müüki odavama hinnaga.
„Sageli puudutab selline situatsioon nn magalate kortereid, mis on omanike poolt lisatagatiseks pandud. Kehvas seisukorras, kehva planeeringuga või odava siseviimistlusega korterid ei ole enam nõutud kaup turul. Üldjuhul tahavad inimesed osta valmis asja, et saaks tegeleda töö ja hobidega.“
Daljajevi sõnul võivad selliste objektide hinnad langeda veelgi, kuid kindlasti ei lasta hinnast alla omapäraseid pindu rahulikumas piirkonnas või väiksema liiklusega tänavatel.
Autor: Haldusuudised.ee