Paikre OÜ on kümneid kuid hoolega koostanud
Pärnu vana prügimäe sulgemiseks dokumente, mis jõudsid
keskkonnainvesteeringute keskusesse (KIK), kus valitsuse ja
keskkonnaministeeriumi volitusel vahendatakse Euroopa ühtekuuluvusfondist
keskkonnakaitseliste projektide rahastamist.
Paikre OÜ juhataja Teet Kurs ütles, et paarisajaleheküljeline dokumendimapp, projektdokumentatsioon ja rahataotlus Pärnu vana prügimäe sulgemiseks, on väärt rohkem kui sada miljonit krooni, kirjutas Pärnu Postimees.
Rääma prügimäe sulgemise idee rajaneb ladestatud prügist tekkiva maagaasi kogumises torustikku ja selle juhtimises prügila servale ehitatavasse taastootlusjaama, kus gaasipõletuse läbi hakatakse tootma soojust ja elektrit. Selleks on valminud projekt, mis sarnaneb Pääsküla vana prügimäe sulgemisprojektiga, kus prügilagaasi juba kogutakse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
“Kuigi meie vana prügila on Pääsküla omast väiksem, näitavad arvutused, et järgneva viieteistkümne aasta jooksul pärast tehnoloogia rakendamist võiks arvestuslikult koguda ja soojuseks ning valguseks muuta keskeltläbi 125 000 kuupmeetrit prügilagaasi kuus - seega toodame prügist rahalisi vahendeid, millest saame katta sellesama vana prügila sulgemisjärgsed järelevalve- ja hoolduskulud, mis on küllaltki suured,” rääkis Kurs.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?