Eesti pangaliidu esimees Aivar Rehe
tervitab riigipoolset initsiatiivi pankade ees raskustesse sattunud perede
abistamisel, ühtlasi loodab ta, et jõutakse ka praktiliste tulemusteni.
Rehe rääkis intervjuus "Terevisioonile", et pangad tulevad üldjuhul ka ise klientidele vastu ning pakuvad maksepuhkust. "Kui siia juurde tuleb ka riik oma teatavate tugiprogrammidega, on ainult tervitatav. See hoiab tasakaalu ja annab võimaluse peredel kontsentreeruda uue väärtuse loomisele. See peaks tooma majandusse positiivse tõuke," sõnas ta ERR uudistele.
Rehe sõnul kasvas mullu nende laenude arv, mis on enam kui 60 päeva viivises, märkimisväärselt.
"Kui 2008. aasta alguses oli see tase 0,9%, siis aasta jooksul kasvas ta tasemele 2,3%. Rahaliselt on see 900 miljonit ehk umbes 1000 leibkonda, aasta lõpuks oli see kuskil 2,6 miljardit. Hinnanguliselt on see 3500 perekonda," märkis Rehe.
Pankade huvi pole Rehe sõnul kodusid ära võtta, sest kinnisvaraga pole praeguses majandussituatsioonis midagi teha. "Panga ja kliendi suhe eluasemelaenude puhul on väga pikaajaline. Probleemidega, mis laenuvõtjatel tekivad, tuleb elada ja neile tuleb vastu tulla."
Eile teatasid sotsiaaldemokraadid eesotsas rahandusministri Ivari Padariga, et nad toetavad Rahvaliidu ettepanekut pakkuda hätta sattunud eluasemelaenu võtjatele intressipuhkust.
Kodulaenu intressipuhkust saaks ettepaneku järgi tingimusel, et pank on nõus andma inimesele maksepuhkust laenu põhiosa tagasimaksel. Intressid maksaks hätta sattunud inimese eest riik Kredexi vahendusel.
Samas pole tegu toetuse vaid laenuga. Maksimaalne riigipoolne summa intressipuhkuse tasumisel võiks olla sotsiaaldemokraatide hinnangul 10.000 krooni kuus.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?