Skanska EMV juht Olle Hormi jaoks pole see
üllatav, et ehitussektor on üks neist, kus viimasel poolaastal kasvas enim
maksehäiretega ettevõtete arv.
"Iseenesest loogiline, kuna raha liigub ringi oluliselt aeglasemalt ja tasumisega venitavad või üritavad venitada täna päris palju tellijad. Ning ringiga jõuab see praktiliselt kogu ehituse tegevusalale," märkis Horm.
Kas raskustes on rohkem väike või suurettevõtteid, sõltub juba projektipõhiselt, ütles Horm. "Aga selge on see, et enamikul on raske täna. Ja kuna kõik on aru saanud, et ka ehitajatel on raske, siis maandatakse ehitajate peal oluliselt rohkem oma riske kui aastaid tagasi," lisas ta.
"Lehtedest on läbijooksnud, et täna puudub laias maailmas, täpselt samamoodi nagu Eestis, igasugune usaldus üksteise vastu. See usalduse kriis tähendab viiki selleni, et raha ei liigu," ütles Horm.
Tema sõnul hoitakse raha kinni, üritatakse maandada kõiki riske, mis viibki selleni, et lihtsalt osad ettevõtted ei jõuagi enam ära oodata, kui see raha kohale jõuab.
"Kogu olukord rahvusvahelisel turul on suhteliselt närviline, aga usaldus marginaalsemate riikide nagu Eesti vastu on langenud ning see jõuab suhteliselt kiiresti meie ettevõteteni välja," tõdes ta.
"Hetkel pole veel miskit märki, et usaldus hakkaks taastuma. Paanika on suhteliselt suur," ütles Horm.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?