• 17.02.09, 10:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saksamaa õpetab Eestit kriminaaltulu konfiskeerima

Siseministeerium teeb täna kokkuvõtteid ligi aasta kestnud Eesti keskkriminaalpolitsei ja Saksamaa kriminaalpolitseiameti koostööprojektist, mille moto on „Kuritegevus ei tohi ennast ära tasuda“
Rahapesu andmebüroo juhi Raul Vahtra sõnul oli projekt loogiline jätksise- ja justiitsministri Laulasmaa deklaratsioonile, millega kuulutati prioriteediks võitlus rahapesuga ning kriminaaltulu efektiivsem konfiskeerimine. „Projekti peamine eesmärk oli koolitada kriminaaltulu tuvastamisega tegelevaid ametnikke, et tagada praktikas seaduse efektiivsem toimimine. Usun, et projekt oli edukas ja seda kinnitavad ka 2008. aastal arestitud ja konfiskeeritud kümned miljonid kroonid,” lisas Vahtra.
Projekti raames tutvustasid Saksamaa erinevate ametkondade esindajad Eesti uurijatele, prokuröridele ning kohtunikele Saksamaa kriminaaltulu tuvastamise ja konfiskeerimise seadusi ja praktikat. Lisaks sellele oli 16 uurijal, 5 prokuröril ning 4 kohtunikul võimalus õppereisi raames näha, kuidas on töö selles vallas korraldatud Saksamaal.
Projekti Saksamaa poolsed eksperdid koostasid koostöös Eesti vastava ala ekspertidega ülevaate Eesti konfiskeeritud varade alasest seadustest. Ülevaates jõuti järeldusele, et Eestis kriminaalsel teel saadud varade konfiskeerimise süsteem on väga efektiivne ning karistusseadustikus 2007. aastal jõustunud muudatused annavad kohtutele laialdased võimalused kriminaaltulu konfiskeerimisel.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele