Riia linnavalitsus valmistub korterite
ostuks, mida kohtutäiturid pole suutnud oksjonitel maha müüa. Sel
moel võib linnavalitsus lühendada korterijärjekorda.
Ajaleht Biznes Baltija andmetel maksab linnavalitsus oksjonil müümata jäänud eluasemete ruutmeetri eest kuni 11 000 krooni (500 latti). Hetkel on kohtutäiturid n-ö lootusetuks tunnistanud 18 korterit, mida on linnavalitsusele juba ka tutvustatud. Nende ruutmeetrihinnad algavad 7365st kroonist (334 latti), korterid on elamiskõlbulikud ning üürilepinguteta. Kuus korterit asub kohaliku omavalitsuse hallatavas majas.
Uudisteportaal Nams24.lv kirjutas, et linnavalitsus võib korterite kokkuostmiseks kasutada eluasemefondi laiendamiseks eraldatud raha. Korterelamute ostuks on Riia linnavalitsusel 842 mln kr (38,2 miljonit latti), sellest summast on 475 miljonit krooni (21,55 miljonit latti) reserveeritud eluasemekompleksi ehitamiseks aadressil Ulbrokas 13, kus asub kolm uuselamut 480 korteriga.
Ülejäänud 366 miljonit krooni (16,6 miljonit latti) on ilmselt valmis majade ostuks kinnisvaraarendajatelt, edastas Biznes Baltija. "Osa sellest rahast võidakse suunata üksikute korterite ostuks," nõustus neljapäeval munitsipaalettevõtte Rigas pilsetbuvnieksi juht Ivar Gaters. Rigas pilsetbuvnieks ehitas aastatel 2003-09 ligi 3000 uut korterit Riia erinevates linnaosades.
Juba mullu oktoobris otsustas Riia linnavalitsus, et ostab eluasemefondi laiendamiseks ligikaudu 700 korterit, mis jagatakse abi vajavatele peredele. Praegusel hetkel ootab linnalt korterit 9800 peret. Mullu abistas Riia linnavalitsus end uude elukohta sisse seada ligi 2000 peret, kui välja üüriti 955 munitsipaalkorterit ning 959 peret sai kohalikult omavalitsuselt kolimistoetust.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?