Energiamärgise saanud korteriühistud
võivad kulude katteks Tallinna linnalt hüvitist küsida. Linn kannab märgise
1500-3500 kroonisest maksumusest 1500 krooni.
Korteriühistul, kellel on ehitisregistri andmete kohaselt olemas kehtiv energiamärgis, on õigus taotleda linnalt ühekordset toetust summas 1500 krooni, edastas Raepress. Energiamärgise soetamiseks kulub asjaoludest sõltuvalt 1500 kuni 3500 krooni. Energiamärgiste väljastamise volitust omavate ettevõtjate andmed leiab majandustegevuse registrist http://mtr.mkm.ee.
Energiamärgise tellib hoonele korteriühistu juhatus. Peale energiamärgise saamist võib Tallinna linnavaraametile kulude katmise taotluse esitada.
Energiamärgis kehtib kümme aastat, kuid seda saab ka varem uuendada. Mida kõrgem on hoone energiatõhususe klass (A-st kuni G-ni), seda väiksemad on küttearved.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.