Hindasime juhatuse tööd pigem väga heaks
kui heaks, kiitis Riigi Kinnisvara ASi nõukogu esimees Taavi Rõivas nõukogu
nimel ettevõtte juhatuse tööd.
Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Jaak Saarniit nentis, et 2008. aasta oli Riigi Kinnisvarale rekordiliste tulemustega aasta.
Ettevõtte 2008. aasta müügitulu kasvas võrreldes sellele eelnenud aastaga 80%, ulatudes mullu 394,8 miljoni kroonini. Sealhulgas kasvas üüritulu aastaga 71,9 miljoni võrra 255,2 mln kroonini. Riigi Kinnisvara ärikasum oli eelmisel aastal 138,2 mln kr, puhaskasum suurenes 15,3 mln kr, ulatudes 82,2 miljonini. Üle-eelmisel aastal teenis riiklik kinnisvarafirma 66,9 mln kr puhaskasumit.
Möödunud aastal müüs Riigi Kinnisvara avalikul kirjalikul enampakkumisel neli kinnistut – Tallinnas Kozebue 14 asuva kinnitu hinnaga 16,1 miljonit krooni, Raplas Jõe 1 asuva kinnistu hinnaga 1,5 mln kr, Kuressaare Lasteaia 1 hinnaga 0,5 mln kr ning presidendi kantselei kasutuses olnud Paslepa suveresidentsi. Viimase soetas endale eelmise aasta oktoobris 15,3 miljoni krooniga kasiinoärimees Armin Karu.
Riigi Kinnisvara tasustas nelja juhatuse liiget mullu 5,3 miljoni kroonise tasuga, mis teeb ühe juhatuse liikme keskmiseks aastaseks sissetulekuks veidi üle 1,3 miljoni krooni ehk kuusissetulekuks üle 110 000 krooni. 2007. aastal maksti Riigi Kinnisvara juhatuse liikmetele 4,8 miljonit krooni. Juhatusse kuuluvad Jaak Saarniit, Piia Kallas, Heikki Ojamaa ja Elari Udam.
Riigi Kinnisvara on 100% Eesti Vabariigile kuuluv äriühing. Ettevõttel on seitsmeliikmeline nõukogu ja neljaliikmeline juhatus. 2008. aasta 1. jaanuarist alustas äritegevust täielikult Riigi Kinnisvarale kuuluv hooldusteenust pakkuv tütarettevõte OÜ Hooldus Pluss, millel on üks juhatuse liige.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?