Nn töölepinguseaduse töörühm otsustas, et
1. juulil aasta üks olulisemaid seadusi ikkagi jõustub, kusjuures
tööandjate ega-võtjate maksukoormust ei kergitata.
IRL-i esindaja Ken-Marti Vaher rääkis Äripäevale, et üksmeelele jõudis töörühm kolmes asjas.
"Esiteks töötuskindlustusmakse jääb 3% tasemele. Sellest üle ei lähe, keegi seda ei tõsta ja nii jääb. Me ei lähe täiendavalt töövõtjate ega-andjate rahakoti kallale. Nii väldime tööpuuduse edasist kasvu," ütleb Vaher.
Teise olulise aspektina nimetab ta seaduse "tervikmahus jõustamist 1. juulil teatud muudatustega".
"Millised need muudatused täpsemalt on, peab kokku leppima valitsuskabinet. Kokkulepe saab olema väga raske, aga kindlasti võimalik. Aga seadus jõustub neist muudatustest hoolimata igal juhul," rõhutab riigikogulane.
Kolmandaks toob Vaher välja eesmärgi, mille poole püüdlevad kõik valitsusliidu erakonnad.
"Töötukassa ei tohi mitte mingil juhul pankrotti minna! Töölepinguga kaasnevad kulusid peab kärpima. Teisisõnu tähendab see, et mõlemad pooled, nii tööandjad kui töövõtjad peavad enda nõudmistes järele andma," sõnab Vaher.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?