Fortum Termest AS ehitab Pärnusse Niidu
tänavale 1,35 miljardit krooni maksva soojust ja elektrit tootvat
koostootmisjaama. Jaama elektriline võimsus on 24 MW ja soojuslik võimsus 50
MW.
1906. aastal alustas katseliselt elektri tootmist Pärnu Elektrijaam, mis oli Eesti ja Baltikumi esimene avalik elektrijaam ning gaasilaternad Pärnus asendati elektrilaternatega. Homme, 103 aastat hiljem, saab nurgakivi Fortumi poolt rajatav Pärnu uus elektrijaam, teatas ettevõte.
Fortum Termest AS ehitab Pärnusse Niidu tänavale 1,35 miljardit krooni maksva soojust ja elektrit tootvat koostootmisjaama. Jaama elektriline võimsus on 24 MW ja soojuslik võimsus 50 MW. Jaama rajamine nõuab ka 3,5 kilomeetri ulatuses uute soojusvõrkude rajamist ja rekonstrueerimist. Aastane elektrienergia müügimaht on 110 GWh ja soojuse müügimaht 220 GWh. Planeeritav jaama valmimisaeg on 2010. aasta lõpp.
Elektrijaamas kasutatavateks kütusteks on puitkütused ning freesturvas. Kütuste valikul on otsustavaks asjaolu, et kohalikku päritolu kütuste hinnad on olnud oluliselt stabiilsemad ja nende kasutamine vähendab Eesti sõltuvust importkütustest. Lisaks vähendab elektritootmise hajutamine ka Eesti julgeolekuriske ning taastuvkütuse kasutamine võimaldab energiat toota keskkonnasõbralikumalt.
Uus pikaajaline investeering kaasaegsel tehnoloogial põhinevaisse seadmetesse koos kohalike kütuste kasutamisega võimaldavad pakkuda Pärnu elanikele konkurentsivõimelist ja stabiilset soojahinda.
Pärnu elektrijaam on juba teine Fortumi poolt Eestisse rajatavatest elektrijaamadest. 2009. aasta alguses alustas tööd Tartus Fortumi esimene elektrijaam.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kontsept Arhitektuuribüroo poolt projekteeritud korterelamu Tartus Peetri tänav 7 pakub varasema mahajäetud hoone asemel üksnes silmailu. Aastakümneid varjusurmas olnud hoone on saanud uue hingamise, stiilse hoovimaja ja uued elanikud.
Hetkel kuum
Põhjalik ülevaade koos mitme eduka ettevõtte juhi arutlevate kommentaaridega
Uusküla: jõllitamise meistrivõistlused jätkuvad
Uus elavnemine büroopindade turul tuleb koos majanduse kasvule pöördumisega 2026. aastal
Tagasi Kinnisvarauudised esilehele