Gildi poolt korraldatud
võlakirjaemissiooni kaudu Aserbaidžaani kinnisvaraprojekti raha pannud
investorid ei jõua kokkuleppele mitmesugusteks tasudeks kulunud raha tagastamise
osas.
Võlakirju emiteerinud OÜ Seaside Residence Baku kirjutas eelmise aasta lõpus raportisse, justnagu oleks kinnisvaraprojekt näidanud investoritele juba 40protsendist tootlust. Sellest tulenevalt maksti Gildile edukustasu ning tasu 260 miljoni krooni suuruse emissiooni läbiviimise eest kokku 4,7 miljonit krooni.
Võlakirju ostnud investorid peavad seda summat ebamõistlikult kõrgeks ning nõuavad raha tagasi. Projekt on seisus, kus lahtine on nii osa maa ostmine kui ka juba soetatud maa omandiküsimus.
Ühe investori sõnul on läbirääkimised seisus, kus Gild oleks nõus edukustasu tagastama, kui sellega võetakse maha kõik ülejäänud nõuded. Sellise diiliga investorid aga ei nõustu.
Seaside Residence Baku majandusaasta aruande järgi on firma pooleteist aastaga kulutanud juriidilistele konsultatsioonidele 6,2 miljonit krooni. Aserbaidžaani tütarfirmale Delta Investments Group LLC on laenatud raha 20 miljonit krooni vähem, kui võlakirjainvestorid projekti panid. Samuti on võlakirjainvestoritelt saamata 16 miljonit krooni ning see summa on maha kantud, samas kui võlakirjade arv on jäänud samaks.
Osa investoreid ei usu ka, nagu oleks projekti vedanud Gildiga seotud inimesed paigutanud projekti 52 miljonit krooni, nagu seisab aruandes. Gild Bankers teemat kommenteerida ei soovinud.
Kokku on Aserbaidžaani võlakirju ostnud 27 Eesti ja seitse välisinvestorit. Kaheksale suuremale investorile kuulub 208,5 miljoni krooni väärtuses võlakirju. Suurimad investorid on Marcel Vicmann, Hans H. Luik ning Kristjan-Thor Vähi koos äripartner Marek Pärteliga.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?