Keskkonnaministeerium tuletab puurkaevu
soovijatele meelde, et selleks tööks tuleb tellida tegevusloaga firma, mis
vastutab ka joogivee kvaliteedi eest, teatas ministeerium.
“Ministeeriumi poole on pöördunud mitu inimest kurtmisega, et neile hiljuti rajatud puurkaev ei anna piisavalt vett, selle kvaliteet on kehv või on kaev varsti pärast valmimist hoopis sisse varisenud,” ütles keskkonnaministeeriumi veeosakonna spetsialist Heddy Riismaa.
Tavaliselt on sel juhul tegu ebaseaduslikult rajatud või projektile mittevastava puurkaevuga. “Sellised kaevud võivad tõesti omanikele probleeme tekitada, sest nende veetootlikkus ja kvaliteet ei pruugi vastata ootustele või võib pump hoopis põhja kukkuda ja lisaks kõigele muule kujutab selline kaev ohtu ka põhjaveele,” loetles Riismaa. Tellija pole kaevu saanud, kuid on kaotanud hulga raha, lisas ta.
Ettevõtetel, mis tegelevad puurkaevude projekteerimise või rajamisega, peab olema tegevusluba. See eeldab, et nende tööde tegijad on pädevad, täidavad põhjavee kaitse nõudeid ja nende seadmed ning tehnoloogia vastavad keskkonnanõuetele.
Puuraukude ja puurkaevude projekteerimiseks, puurimiseks ja likvideerimiseks annab ettevõtetele tegevusloa keskkonnaministri moodustatud hüdrogeoloogiliste tööde litsentsikomisjon. Litsentseeritud ettevõtete nimekiri on
SIIN.Seni on litsentsi andmisest keeldutud puuraukude ja -kaevude puurimise ning likvideerimisega tegelevatele Rissne Eesti OÜ-le ja Sulavesi OÜ-le ning puuraukude ja -kaevude projekteerimisega tegelevale FIE-le Svetlana Jaštšukile. Sulavesi OÜ peibutab tellijaid seaduslikult tegutsevatest konkurentidest tunduvalt soodsamate hinnapakkumistega.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?