• 26.09.09, 11:10
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Kaevandus kolib vee alla

Meremäe vallavolikogu nõustus Mari shy;nova dolokivikarjääri laiendamise plaaniga, mille kohaselt sukeldutakse kae shy;van shy;duses põhjavee horisondist sügavamale, kirjutab Võrumaa Teataja. Ümberkaudsetest kaevudest ei tohiks joogivesi seetõttu siiski kaduda.
2007. aastal Eesti-Vene kontrolljoone lähedusse rajatud Marinova kaevandus ja killustikutootmine ei ole selle omanikule esialgu rikkust majja toonud. Väärtusliku kivimi kättesaamiseks on tulnud ohtralt kattepinnast minema vedada ning ülemiste shy;kivimikihtide kvaliteet pole olnud kõige parem. Katendi keskmine paksus on olnud kuus meetrit. Samas on ettevõttel luba kaevandada kuni 12 meetri sügavusel või kuni põhjavesi vastu tuleb.
Kaevanduse rajamise ette shy;valmistusest saadik pole selle omaniku ASi Põlva Teed juhtkond teinud saladust, et ettevõtte eesmärk on võtta karjäärist välja ka varandus, mis jääb põhjaveest allapoole. Pealegi on veealuse kivimi kvaliteet parem kui kihil, mis asub vee peal.
Kaevanduse süvendamiseks on riigilt põhimõtteline nõusolek saadud, neljapäeval olid kaevandajad asjakohase palvega vallavolikogu jutul.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Vallavanem Peeter Sibula sõnul on kaevandusest vallale kasu tõusnud: eelarvesse on laekunud sadu tuhandeid kroone maksuraha ning Põlva Teed on muulgi viisil valda toetanud. „Summad on väga olulised ja meie eelarve jaoks suured,” lausus ta.
Tänavu laekub shy;kaevanduselt võetavat ressursimaksu ja kaevandamisõigustasu eelarvesse üle 900 000 krooni, mullu teeniti ligi 800 000 krooni.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 15:00
Millerhawk vähendas hoone süsiniku jalajälge kolmandiku võrra – ilma lisakuluta
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele