FibroTx on meilt nii suure summa toetust
saanud, kuna nad on globaalsele turule suunatud ning tehnoloogia, mida nad
arendavad on ka selgelt ainulaadne, ütles EASi innovatsiooni divisjoni direktor
Ilmar Pralla.
"Kriteeriumid, et nii suurt summat EASist taotleda on esiteks see, et projektiga on lootus raha teenida," kommenteeris Pralla enam kui 30 miljoni kroonist toetussummat, mille on FibroTx EASist saanud.
"Tegemist peab olema globaalse äriga, mis õnnestumise korral peaks kindlasti olema väga tulutoov. Teine osa on innovatsioon või tehnoloogiline uudsus. Tegemist peab olema toote või teenusega mis oleks kindlasti oma turul ülemaailma uudne ehk pakkuma mingit uut väärtust, mida täna ükski konkurent ei paku," lisas ta.
"FibrTxi projektid vastasid neile kriteeriumitele. FibroTx on algusest peale olnud globaalne ettevõte, mis on globaalsele turule suunatud. Tehnoloogia, mida nad arendavad on ka selgelt ainulaadne. Toetasime baastehnoloogia arendamist," märkis Pralla.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Innovatsiooniprojekti elluviimiseks on FibroTx saanud EASilt kahel korral toetust, 2007. aasta novembris saadi 6,2 miljonit ja tänavu veebruari lõpus 24 miljonit krooni.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.