Kaasomandi vastu tuntakse ikka aeg-ajalt
huvi, kuna objektid on hinna poolest soodsad ja vahel otsivad eakad inimesed
ühte tuba korterist, märkis Arco Vara Kinnisvarabüroo vanemmaakler Maia
Daljajev.
Daljajev ütles, et kaasomandis olevat elamispinda on mõistlik osta objekti kaasomanikul või saavad nad kasutada seaduses ette nähtud ostueesõigust.
"Võõrale inimesele võib kaasomandis oleva elamispinna soetamine tuua kaasa komplikatsioone. Kui ikkagi võõras inimene ostab kaasomandi, tuleb teha ruumide kasutamiseks notariaalne kasutuskord. Kui kasutuskorda ei tehta, on kogu elamispind mõtteliselt kasutada, sisuliselt tähendab see, et kõik võivad kõiki ruume kasutada," rääkis ta.
Daljajevi sõnul tuntakse kaasomandi vastu ikka aeg-ajalt huvi, kuna objektid on hinna poolest soodsad ja vahel otsivad eakad inimesed ühte tuba korterist. "Tegelikkuses on aga kaasomandi soetamine keeruline, kui ei tehta kindlat notariaalset kasutuskorda, sest olmeruumid ja kõrvalkulud on ühised."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?