1. detsember 2009
Jaga lugu:

1. märtsist tõuseb elektri hind

Alates järgmise aasta 1. märtsist tõusevad Eesti Energia Jaotusvõrgu võrgutasud 1,5 protsenti, mis tähendab elektriarve suurenemist keskmisele majapidamisele ca 2,3 krooni kuus.

Korraline võrgutasude muutus on kooskõlastatud konkurentsiametiga ning võtab arvesse Eesti Energia poolt mittejuhitavate kulude muutust, varasema perioodi inflatsiooni ja efektiivsuse kasvu.  Võrgutasude muutmine toimub viitega ehk varasema perioodi reaalseid kulusid arvestades, teatas Eesti Energia.

Võrgutasude ja elektri hinna korrigeerimine toimub vastavalt konkurentsiametiga kokku lepitud hindade regulaarse indekseerimise metoodikale. Elektrihinna komponentide regulaarne indekseerimine toimub kaks korda aastas – jaanuariks vaadatakse üle elektrienergia hind ning märtsiks võrguteenuse hind. Elektri hind 1. jaanuarist 2010 ei muutu.

Eesti Energia andmetel koosneb elektri hind neljast komponendist, milleks on elektrienergia hind, taastuvenergia tasu, aktsiis ja võrguteenuse hind. Tuleva aasta 1. jaanuarist tõusevad riiklikult nii taastuvenergia tasu kui ka aktsiis. Kui võrguteenus kallineb 1. märtsist, siis 1. aprillist hakkab ligikaudu 200 suuremat tarbijat ostma elektrienergiat vabalt turult.

Võrgutasu on kulupõhine ja selle kehtestamisel arvestatakse ka tulevase perioodi investeeringuid. Keskmiseks majapidamiseks peab Eesti Energia tarbijat, kes kasutab umbes 7000 kWh elektrienergiat aastas ehk pisut alla 600 kWh kuus.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee