• 09.02.10, 20:41
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pank röövib maksepuhkuse võtjalt 150 000 kr lisaraha

Eluasemelaenu kuumakse kasvab maksepuhkuse taotlejale iga kuu 500 krooni võrra, nii teenib pank järgneva 25 aasta jooksul 150 000 krooni lisaks, selgus ETV saates "Vabariigi kodanikud" ette loetud laenuvõtja kirjast.
Lisaks ei võta pank hädalist jutule enne, kui ta on tasunud viimase kuumakse võla. See tähendab, et isegi ajutise tööpuuduse korral satub eluasemelaenu võtja tohutusse võlgade, viiviste ja leppetrahvide sasipuntrasse.
Eesti Pangaliidu juhi ja Sampo panga tegevjuhi Aivar Rehe sõnul saneeris või restruktureeris laenulepingut 5000-6000 peret.
"Olen oma õppetunnid kätte saanud," tunnistas Rehe laenubuumiga kaasamineku kohta.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Redgate Capital juhtiv partner Veikko Maripuu sõnas: "See oleks väga ilus unistus, et Eesti pangad kaitseks inimesi (välispankadest - toim) palju rohkem. Ega laenubuumist ei jäänud puudutamata ka muud riigid. See on see üldinimlik ahnus, mis oli igal pool."
Maripuu sõnul teevad 25% neist, kes Ameerikas kodu laenuvõlgade katteks ära annavad, seda süsteemselt. "Sellist süsteemi pole meile vaja," kommenteeris ta.
Eestis on eluasemelaenu võetud 100 miljardi krooni eest, sõlmitud on ligikaudu 150 000 laenulepingut ja keskmine laen ulatub 650 000 kroonini. Tõeliselt hädas on kuni 5000 laenuvõtjat. Üle 60 päevase võlgnevusega eluasemelaenu võtjaid on 5%.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele