Mitmed volikogu esimehed, kelle aastahüvitis tõusis mullu võrreldes 2008. aastaga oluliselt, põhjendavad seda töökoormuse kasvuga.
Näiteks Narva-Jõesuu linnavolikogu esimehel Raivo Murdil tõusis aastahüvitis 95 700 kroonilt 113 100 kroonini ja Tabivere vallavolikogu värske esimees Kalev Kurs sai aasta lõpus kahe kuu eest kokku 32 000 krooni, ehkki tema eelkäijale, Tallinna suurde poliitikasse läinud Kajar Lemberile maksti poole aasta eest kokku 9000 krooni.
„Kõik tööga seotud kulutused, näiteks telefoniarved ja kulutused autole peaks kompenseerima mulle makstav hüvitis, mingil muul moel mu kulutusi ei hüvitata,“ põhjendab pensionärist Raivo Murd suurenenud aastahüvitise summat. „Ma pole täiskohaga volikogu esimees, mis tähendab, et ma ei saa põhipalka, ma töötan kompensatsiooni eest. Samas on mu töökoormus tõusnud, olen igal nädalal kaks-kolm päeva ametis.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tabivere vallavolikogu esimees, endine abivallavanem Kalev Kurs ütleb, et võrreldes eelkäijaga on tema nüüd täiskohaga volikogu esimees ja talle makstakse põhipalka. „Nime poolest ei saa ma enam abivallavanem olla, sest olen volikogu esimees, ehkki osa töökohustusi tuli mulle eelmisest ametist üle,“ selgitab Kurs. „Olen viis päeva nädalas ametlikult vallamajas tööl.“ Kurs lisab, et tänavu on vallaametnike ja ka tema palka kümne protsendi võrra kärbitud.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?