USA president Barack Obama toetas reedel plaani ehitada 11. septembri rünnakute toimumispaiga lähedale New Yorgis mošee ja moslemi kultuurikeskus. Projektile on vastu paljud New Yorgi elanikud ja konservatiivsed poliitikud.
„Kodanikuna ja presidendina usun ma, et moslemitel on samad õigused praktiseerida oma religiooni nagu kõigil teistel inimestel siin riigis. Muu hulgas ka õigus ehitada endale jumalateenistuse koht ja kogukonnakeskus Manhattanile kooskõlas kohalike seadustega ja korraldustega,“ teatas Obama üritusel, kus olid kohal islamimaade riikide diplomaadid ja USA islami kogukonna liikmeid.
New Yorgi linnaamet andis hiljuti loa ehitada islami kogukonnakeskus kahe kvartali kaugusele 11. septembri rünnakupaigast, mida tuntakse nime all Ground Zero, kirjutas Reuters.
2001. aastal toimunud terrorirünnakutes hukkus New Yorgis 2750 inimest. Al-Qaeda rünnak traumeeris sügavalt ameeriklasi. Paljud hukkunute lähedased on alustanud kampaaniat islamikeskuse rajamise vastu, nimetades seda provokatiivseks sammuks ning hukkunute mälestuse reetmiseks.
Konservatiivse poliitilise liikumise Tea Party kõneisik Mark Williams, et keskust hakkavad kasutama terroristid, et kummarada oma ahvijumalat.
Obama rõhutas reedel usulise tolerantsuse vajalikkust ja meenutas, et USA konstitutsioon näeb ette usuvabaduse. Lisaks märkis president, et Al-Qaedat ei saa samastada islamiga.
 
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
Tallinna kesklinnas asuv endine kohtuhoone aadressil Liivalaia tn 24 on jõudnud turule ning Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) on otsimas sellele uut omanikku.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 31.07.26, 12:13
Liivalaia kohtumaja on jõudnud turule ja ootab uut omanikku
2
Uudised
  • 07.08.26, 08:00
Korteriühistute valus dilemma: kokkuhoid või kulude edasilükkamine?
Millest koosneb hoone pikaajaline remondikava? Mida tuleb laenu võtmisel võrrelda? Mida märkab kogenud haldur? Millest koosneb tark kokkuhoid?
3
Uudised
  • 06.08.26, 14:06
Eksperdid: kinnisvarainvesteering ja flippimine pakuvad võimalusi, aga ära armu sellesse
4
Uudised
  • 06.08.26, 06:15
Üürileandjad küsivad Tallinnas ja Tartus eriti krõbedat hinda
5
Uudised
  • 05.08.26, 09:13
Eesti kinnisvarahaid ostsid Riias 42000-ruuduse kaubanduskeskuse
Viljar Arakas: On heameel tõdeda, et taaskord on suuremahulise kinnisvaraobjekti ostuks kogunenud peamiselt Eesti investorid
6
Uudised
  • 07.08.26, 06:30
Turul uputab uutest korteritest: arendajad hindu langetama ei kibele

Viimased uudised

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele