19. november 2010

Elion: rike polnud sabotaaž ega küberrünnak

Elioni teatel polnud 17. novembril suurt osa nende kliente puudutanud võrgurike põhjustatud ei küberrünnakust ega ka sabotaažist.

"Välistame täielikult nii küberrünnaku kahtluse kui ka sabotaaži, sest tegemist ei olnud pahatahtliku ja planeeritud kahju tekitamisega," teatas Elion.

Täna jätkunud võrgurikke täpsustava analüüsi käigus selgus, et 17. novembril toimunud võrgurike oli põhjustatud tarkvara rikkest tuumikvõrgu kahes ruuteris, mille tootjaks on Juniper Networks. Tuumikvõrk on võrgukiht, millega on seotud kõik ülejäänud võrgukihid ning seetõttu oli rikke ulatus üle-eestiline, puudutades suurt osa Elioni kliente.

Rikke täpne algusaeg oli 10:32 ja lõpuaeg 11:47. Elioni tehniline personal tegeles pidevalt seadmete töös toimunud häirete kõrvaldamisega ja hiljem kogu võrgu toimimise taastamisega.

Eilsest tegeleb Juniper Networks avastatud tarkvaravea parandamisega, misjärel soovib Eesti telekommunikatsioonifirma üle minna töökindlamale tarkvaraversioonile.

Lähtuvavalt kolmapäevasest juhtumist tegeleb Elion täiendavate meetmete loomisega ning suurendab seetõttu algselt planeeritud investeeringuid tuumikvõrku. Plaanis on ka Elioni teenuste ja võrgu arhitektuuri põhjalik analüüs arvestades toimunud rikke õppetunde.

17. novembril ennelõunal avaldusid probleemid Elioni teenuste toimimisega, mis puudutasid nii Elioni digiTV, interneti kui ka VoiP telefoni kliente üle Eesti. Samuti olid rikkest mõjutatud IP-põhiste erilahenduste kliendid. Tegemist oli erakordse juhtumiga viimase 20 aasta jooksul nii Elioni kui ka meie eelkäija ajaloos.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806