26. november 2010

Kiire palgakasv lükkab vanemaealised vaeste sekka

Kui palgad kiiresti kasvavad ja pension neile järele ei jõua, liigitab statistika vanemaealisi kergemini vaeste sekka, rääkis täna sotsiaaltrende tutvustanud statistikaameti analüütik Mari Tasuja.

Peamiseks vananemisega kaasnevaks probleemiks on tema sõnul piisava toimetuleku tagamine ja vanemaealised on üheks haavatavamaks ühiskonnarühmaks, kuna suur osa nende sissetulekust sõltub sotsiaalsüsteemist.

Vaeseks peetakse inimest, kelle sissetulek on alla 60% riigi keskmisest sissetulekust. Allpool vaesuse piiri elas viimati iga viies Eesti elanik. 64-aastastest ja vanematest elas alla vaesuse piiri tervelt üks kolmandik. Euroopa Liidus on vanade seas vaeseid keskmiselt 19%.

Ungaris, Luksemburgis ja Tšehhis on vanad inimesed samas paremas olukorras, kui täistööjõus elanikkond, vanade seas on vaeseid vaid 10%.

"Eesti vanemaealiste sissetulek on üsna vaesuse piiri lähedal. Kui palgad kasvavad kiiresti, jäävad vanemaealised suhteliselt vaesemaks," märkis Tasuja.

Üksielamine on väga suureks vaesusriskiks. Leibkonna elu on seda parem, mida rohkem on seal raha teenijaid ja mida vähem ülalpeetavaid.

 

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806