Kui palgad kiiresti kasvavad ja pension neile järele ei jõua, liigitab statistika vanemaealisi kergemini vaeste sekka, rääkis täna sotsiaaltrende tutvustanud statistikaameti analüütik Mari Tasuja.
Peamiseks vananemisega kaasnevaks probleemiks on tema sõnul piisava toimetuleku tagamine ja vanemaealised on üheks haavatavamaks ühiskonnarühmaks, kuna suur osa nende sissetulekust sõltub sotsiaalsüsteemist.
Vaeseks peetakse inimest, kelle sissetulek on alla 60% riigi keskmisest sissetulekust. Allpool vaesuse piiri elas viimati iga viies Eesti elanik. 64-aastastest ja vanematest elas alla vaesuse piiri tervelt üks kolmandik. Euroopa Liidus on vanade seas vaeseid keskmiselt 19%.
Ungaris, Luksemburgis ja Tšehhis on vanad inimesed samas paremas olukorras, kui täistööjõus elanikkond, vanade seas on vaeseid vaid 10%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Eesti vanemaealiste sissetulek on üsna vaesuse piiri lähedal. Kui palgad kasvavad kiiresti, jäävad vanemaealised suhteliselt vaesemaks," märkis Tasuja.
Üksielamine on väga suureks vaesusriskiks. Leibkonna elu on seda parem, mida rohkem on seal raha teenijaid ja mida vähem ülalpeetavaid.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.