10. detsember 2010
Jaga lugu:

Eesti Energia: suurem osa riketest saab täna likvideeritud

Kella 15.30 seisuga oli elektrita veel ligi 3800 majapidamist peamiselt Harjumaal, Lääne- ja Ida-Virumaal ning Tartumaal.

Täna hommikul oli elektrita majapidamiste arv 11 000. Kui praegused ilmaolud püsivad, peaks oluline osa riketest saama Jaotusvõrgu juhtimiskeskuse juhi Taivo Tõnne hinnangul täna likvideeritud.

”Mitmes paigas on rikkebrigaadid terve päeva tegelenud kinnituisanud teedest läbipääsu rajamisega. Lisaks rikete parandamisele oleme kaardistanud rohkelt rikkekohti, mida täna õhtul ja öösel parandama asutakse. Ehkki pimeda ajal me metsasihtidel uusi rikkekohti otsida ei saa, saame keskenduda päeval kaardistatud rikete likvideerimisele. Tegeleme rikete likvideerimisega ööpäevaringselt,” rääkis Tõnne.

Kõikide rikkekohtadeni ei suudeta siiski täna suure lume tõttu jõuda ning tööd jätkuvad nädalavahetusel. ”Rikete likvideerimiseks on olud jätkuvalt erakordselt rasked, mistõttu ei pruugi ligi 2000 majapidamist elektrivarustust täna tagasi saada,” rääkis Tõnne.

Elektrikatkestusi on likvideerimas kokku 90 Jaotusvõrgu ja koostööpartnerite brigaadi. Jaotusvõrk ja ettevõtte koostööpartnerid teevad kõik endast sõltuva, et tagada kõikidele majapidamistele vooluühendus esimesel võimalusel.

Kõige kauem võib elektrivarustuse taastamine võtta kinnituisanud teede tõttu aega Harjumaal Raasiku piirkonnas, Lääne-Virumaal Vihula, Haljala, Viru-Nigula, Kunda ja Kadrina piirkonnas ning Ida-Virumaal Aseri, Mäetaguse, Iisaku, Purtse ja Kohtla kandis. Neis piirkondades võib madalpingeliinidel elektrivarustuse taastamine viibida kuni kolm päeva, üksikutes metsataludes isegi kuni nädala. Rikkeid on palju ka Tartumaal, kus võib samuti rikete likvideerimine üksikutes kohtades võtta päevi.

Esmajärjekorras taastab Jaotusvõrk elektrivarustuse nendes kohtades, kus vooluta klientide arv on suurem. Madalpingeliiniga elektrivõrku ühendatud üksikute tarbijate, näiteks metsatalude või suvilate rikete kõrvaldamine võib kesta kuni nädala sõltuvalt rikke iseloomust ja raskusastmest.

Elektrikatkestustest saab teatada rikketelefonil 1343 kas kõne või SMSi teel, samuti saab saata teate veebilehe www.energia.ee kaudu. Rikkenumbrile kehtivad operaatorite poolt seatud kõnetasud. Eesti Energia omalt poolt lisatasu ei kehtesta.

Eesti Energia veebilehel olevalt kaardilt saab jälgida keskpinge ja Jaotusvõrgu poolt läbi analüüsitud madalpinge elektririkete hetkeseisu. Info kaardile jõuab mõningase ajalise viivitusega ning andmed võivad mõnevõrra erineda reaalsest olukorrast.

Lisainformatsiooni ja soovitusi vaata ka Eesti Energia kodulehelt.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu:
KINNISVARA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad kinnisvarauudised igal nädalal enda postkasti.

Kinnisvara.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva.kiisler@aripaev.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhituse ja kinnisvara konverentside korraldajaTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Kristi Kool
Kristi KoolKinnisvarauudised.ee toimetajaTel: 53 003 098kristi.kool@aripaev.ee
Rivo Habakuk
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806rivo.habakuk@aripaev.ee