2013. aastal tõuseb elektri hind kodutarbijaile ja väikeettevõtteile rohkem kui 40%, selgub Keskerakonna fraktsiooni arupärimisest majandus- ja kommunikatsiooniministrile.
„Kodutarbijatele ja väikeettevõtjatele tekib kohustus osta elektrit börsilt 2013. aasta alguses. Kui esialgu optimistid lootsid, et elektrituru osaline avamine toob kaasa vaid ajutise hinnatõusu, siis reaalsus näitab midagi muud,” kommenteeris Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Lembit Kaljuvee pressiteate vahendusel.
„Elering teatas aprilli alguses, et elektribörsi Eesti hinnapiirkonna aasta keskmiseks hinnaks kujunes ligi 46 eurot/MWh. Samal ajal ostsid suletud turul kodutarbijad ja väikeettevõtjad elektrit hinnaga 30 eurot/MWh,” märkis Kaljuvee. „Seega võib kodutarbijaid 2013. aastal oodata ees üle 40%-line hinnatõus,” lisas ta.
Keskerakondlased tahavad teada, mida valitsus teeb, et kodutarbijate ja väikeettevõtete elektribörsile mineku mõju leevendada. Kuna Euroopa Liit on kehtestatud elektrienergia aktsiisi alammääraks 1 euro MWh kohta, arvavad nad ise, et elektrihinna tõusu tuleks ohjata aktsiisi langetamisega.
Elektriaktsiis on Eestis 4,47 eurot MWh kohta. Praegu saavad elektritootjad CO2 kvooti tasuta, kuid alates 2013. aastast peavad nad hakkama seda turult ostma.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?