25. mai 2011

Eesti plaanib gaasivõrgu lahutada 2015. aastaks

Eesti riik on kahe aasta võrra edasi lükanud tähtaega Eesti Gaasi ülekandevõrgu lahutamiseks gaasi müügist, mis looks gaasiturul võimaluse konkurentsi tekkeks.

Nii selgub ministeeriumidele kooskõlastamiseks saadetud eelnõust, vahendab agentuur Bloomberg.

Gaasituru avamise eesmärk on mitmekesistada allikaid, kust Eesti gaasi saab, ning tõsta varustuskindlust. Ühtlasi loob eelnõu juriidilise aluse veeldatud gaasi terminali ehitamiseks,

Aasta tagasi teatas Leedu sarnasest plaanist – Lietuvos Dujosele kuuluv ülekandevõrk gaasi müügist lahutada, pälvides sellega terava kriitika Gazpromilt ning Saksa E.ON-ilt, kes on ka Eesti Gaasi aktsionärid.

Eelnõu näeb ette Eesti Gaasi ülekandevõrgu müügi ning sätestab 32 000 euro suuruse trahvi, kui gaasi müügi ja ülekande lahususe nõuet rikutakse. Eelnõu jätab lahtiseks, kas gaasivõrku võib kontrollida ka mõni EList väljaspool asuv ettevõte.

Maagaasi ülekannet ja müüki võib kontrollida ka riik, kuid sellisel juhul peab see olema allutatud erinevatele ministeeriumidele.

Läinud nädalal tellis Elering Soome firmalt Pöyry OY 31. oktoobriks analüüsi maagaasi ülekandevõrgu lahutamise erinevatest võimalustest.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474