• 16.06.11, 14:51
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Metsafirma: miks riik ei kohtle meid põllumehega võrdselt?

Ma aktsepteerin, et riik lihtsustab erimärgistatud kütusega seotud toimingute administreerimist, kuid riik peaks kõigi suhtes ühtlaselt käituma, ütles Eesti ühe suurema metsatööstusfirma ASi Lemeks juhatuse esimees Jüri Külvik.
„Meid häirib kõige enam ebavõrdne kohtlemine – miks näiteks põllumeestesse suhtutakse niipidi, aga metsameestesse naapidi,“ nurises Külvik.
Riigikogu võttis eile vastu vedelkütuse erimärgistamise seaduse muutmise seaduse, mille kohaselt ei tohi alates järgmise aasta 1. jaanuarist kasutada erimärgistatud vedelkütust paiksetes mootorites ning kaevandus-, metsandus- ja ehitustöödel. Erimärgistatud kütust tohib jätkuvalt kasutada reisijate ja kaupade raudteeveol, laevaliikluses, soojuse- ja elektrienergia tootmises ning põllumajanduses.
Metsanduses kasutatakse praegu erimärgistusega kütust metsalangetus- ja metsaveotraktorites. Jüri Külviku rehkenduse kohaselt tähendab erimärgistatud kütuse keeld, et 1 tihumeetri metsa ülestöötamine läheb ligi 10 krooni ehk 64 eurosenti kallimaks. Lemeks varus eelmisel aastal kokku 600 000 tihumeetrit ümarmaterjali, millest oma raiet oli umbes 270 000 tihumeetrit.
„Hinnatõusu kõige suurem ohver on metsaomanik,“ lausus Külvik. „Kasvava metsa hind selle võrra kukub, sest ega metsamaterjali müügihind sellest seadusemuudatusest ju ei muutu. Me saame kallineva kütuse võrra metsaomanikule kasvava metsa eest vähem maksta. Oma metsa pealt kaotame me ise.“
Külvik lisas, et kuna puiduhinnad on aasta jooksul pisut tõusnud, siis ilmselt mingil määral kompenseerib see metsaomanikule kaotuse.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 04.11.24, 08:00
Ehitusekspertiisi ja järelevalve teostamine säästab aega, närve ja rahakotti
Ehitusprojektid, mida hakatakse sageli teostama ilma põhjaliku ja projekti ekspertiisi läbinud tööprojektita, võivad kaasa tuua tüütuid sekeldusi ning probleeme. Ehkki seadus ei pruugi alati projektile ekspertiisi nõuda, on see ülitähtis samm, mis aitab ennetada võimalikke ebakõlasid ning vigu.

Viimased uudised

Uudised
  • 13.11.24, 11:22
Maardu linnaruum saab uue keskväljaku
Lisatud kõigi preemia saanud tööde nimekiri ja visuaalid
Uudised
  • 13.11.24, 10:15
Lao- ja tööstuspindasid ähvardab ülepakkumine
Roosimaa: meeleolu muutmiseks on vaja enamat, kui tulevikulubadused ja raha hinna langetamine
Uudised
  • 13.11.24, 09:54
Baltikumi eluasemehinda veab Eesti, Leedu võtab järele
Uudised
  • 13.11.24, 08:45
Aeg töötab eluasemete arendajate kasuks
Uudised
  • 13.11.24, 06:30
Ärikinnisvara edukuse loovad edaspidi need 3 prioriteeti ja trendi
Kasvavad ESG-nõuded ja sellega seoses suurenevad ehituskulud ei ole enam uueks väljakutseks, vaid uueks reaalsuseks.
Uudised
  • 12.11.24, 16:45
Taskukohasest eluasemest on saanud üleeuroopaline mure
Uudised
  • 12.11.24, 16:00
Point Kinnisvara ja Tartu Ehitus alustasid ärihoone ehitusega
Uudised
  • 12.11.24, 15:54
Detailplaneering loob Haabersti piirile uue elamurajooni

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele