Lisaks 2010. aastal algatatud kriminaalmenetlusele seoses turvafirma G4S võimaliku kartellikokkuleppega, uurib konkurentsiamet ka teist kaebust, mis puudutab hinnakujundust.
„See kartellisüüdistus on juba ammu avalikustatud asi, mille kohta Äripäev omal ajal ka kirjutas. Hetkel see menetlus kestab ja mul midagi uut pole lisada,“ kommenteeris konkurentsiameti järelvalveosakonna juhataja Juhan Põldroos.
Hiljuti sai aga konkurentsiamet Põldroosi kinnitusel kaebuse ühelt ettevõtjalt. „Seal on siis küsimus selles, et väidetavalt müüb G4S teenust liiga odavalt,“ sõnas Põldroos. „Selline asi on turgu valitsevate ettevõtjate puhul teatud tingimustel konkurentsiseaduse alusel keelatud. Kui on näha, et kõik väiksemad konkurendid selle tõttu surevad välja.“
Põldroosi sõnul on see niivõrd uus ja algusjärgus asi ning seega pole võimalik öelda, mis selle lõpptulemus võiks olla. Mingeid täiendavad kommentaare hetkel anda ei saa, lisas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
2010. aasta augustis otsis konkurentsiamet läbi ASi G4S Eesti peakontori, sest kahtlustas, et G4Si kontserni endine tütarettevõte sõlmis kümme aastat varem keelatud hinnakokkuleppe.
G4Si juhtkond väitis toona, et kartellisüüdistus on alusetu. Selle kontrollimiseks algatas ettevõte ka sisejuurdluse.
AS G4S Eesti juhatuse esimees Andrus Ossip kommenteeris aasta eest, et G4Si juhatusel puudub praegu igasugune informatsioon kontserni kunagise tütarettevõtte väidetavate seaduserikkumiste ja ebaseaduslike kokkulepete järgimise kohta.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?