Tänavu laekus Eesti Kunstiakadeemiale 1221 vastuvõtuavaldust. See on suurim konkurss Kunstiakadeemia uute üliõpilaste vastuvõtus.
Kõige populaarsem eriala on endiselt graafiline disain, kuhu laekus juba märtsiks 173 avaldust, mis teeb konkursiks 21,6 inimest ühele riigieelarvelisele ehk tasuta kohale. Ühtviisi suur tung on arhitektuuri ja linnaplaneerimise ja vabade kunstide erialadele, kuhu esitati kummalegi 103 avaldust, konkursid 9,4 ja 5,15 vastavalt.
Paljud soovivad õppima asuda veel moedisaini – avaldusi 80, konkurss 16 soovijat ühele kohale, sisearhitektuuri ja mööblidisaini -avaldusi 88, konkurss 9,8, fotograafiat – avaldusi 94, konkurss 18,8, animatsiooni – avaldusi 69, konkurss 13,8. Ka ehte- ja sepakunsti erialale on palju tahtjaid, kus on tänavu konkurss ligi 10,3 inimest ühele riigieelarvelisele kohale.
Pea kõigile Eesti Kunstiakadeemia erialadele pürgib enam kui 5 inimest ühele riigieelarvelisele kohale, konkursi keskmine on 6,6 isikut ühele tasuta kohale. Doktoriõppes soovib õppekava kunst ja disain ühele kohale asuda õppima 15 inimest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eesti Kunstiakadeemia on Eesti ainus kunsti-, disaini-, arhitektuuri- ja kunstikultuurialast kõrgharidust andev avalik-õiguslik ülikool, mis on katkematult tegutsenud 1914. aastast.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.