Päikeseenergia tootjatel on peagi lootust saada riigilt investeeringutoetust ning ka elektri üldvõrguga liitumine tõotab muutuda mitu korda lihtsamaks.
Eesti taastuvenergia toetussüsteemi skeemist on praegu päikeseenergia tootjad praktiliselt väljas, olles seega kehvemas seisus kui meie lõunanaabrid. „Lätis ja Leedus makstakse päikeseenergia toetust, kuid Eestis mitte,“ sõnas päikesepaneele müüva Taastuvenergia OÜ omanik Sven Lõokene.
Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi ütles, et põhimõtteliselt peaks mis tahes elektritootmisseadmega elektrit tootma subsiidiumivabalt. Kui aga kord subsiidiumid on, peaks kõiki tootjaid kohtlema võrdselt.
„Vastavalt elektrituruseadusele see ka nii on - päike loetakse taastuvate energiaallikate alla ning tulenevalt sellest makstakse toetust ka päikesest elektri tootjatele 53,7 €/MWh lisaks tootmise eest makstavale turuhinnale elektriturul,“ rääkis Veskimägi.
Sellist mõõtu toetus kalli päikeseenergia levikut aga ei soosi. Lõokene märkis, et kui taastuvenergia toetusega tuulepark teenib investeeringu tagasi 4-5 aastaga, siis päikseenergiajaama tasuvusaeg on 20-25 aastat.
Artiklit saab lugeda paberlehest tellides lehe
SIIT või ostes päevapileti
SIIT.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?