• 23.09.11, 15:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Arti Arakas tahab osta linna osaluse ASis Saaremaa Golf

Kuigi Kuressaare linnavalitsuse volikogule esitatud eelnõu nägi ette Saaremaa Golfi ASi aktsiate võõrandamise ettevõtte nõukogu esimehe Jüri Tiituse firmale, lõi firma suunatud müügi volikogu istungil sassi kinnisvaraärimehe Arti Arakase kõrgem pakkumine.
Linnavalitsus soovis müüa golfifirma aktsiad Tiituse firmale OÜ Mertiina Vara 7350 euroga, Arakase OÜ Ingmar Trade pakub aktsiapaketi hinnaks 8452,5 eurot, mistõttu müügi arutamine lükati edasi oktoobrikuusse.
"Meie hinnangul võiks see summa ka suureneda, kui oleme saanud informatsiooni asjaolude osas, mis müügi tingimuste napis teatises selgelt ei kajastu," vahendas Meie Maa OÜ Ingmar Trade juhatuse liikme Kaido Kanguri Kuressaare linnavolikogu esimehele saadetud kirja.
"Teadaolevalt on huvi üles näidanud ka teised isikud, kuid teadmata müügi tingimusi, ei ole võimalik ka pakkumisi teha," kinnitas Kangur kirjas ning lisas, et 2009. aastal majanduskriisi tingimustes korraldatud enampakkumisel oli aktsiapaki alghind 1 585 008 eurot (24,8 miljonit krooni).
"Peame linnakodanike huvides otsustama, kas lapime miljoneid edasi sinna või mitte," kommenteeris linnapea Mati Mäetalu ning märkis, et lumepalliefekt on kogu aeg kasvanud ning ka hästi minek pole kulusid katnud.
"Enampakkumisel selguks küll parim hind, kuid mitte parim pakkuja," ütles Mäetalu ning lisas, et enampakkumisel võivad golfimängu ja linnale olulise väljaku jätkusuutlikkuse asemel mängu tulla hoopis teised huvid. Mäetalu hinnangul kujuneks kõikide kohustuste kogusummas aktsiapaki tegelikuks hinnaks ostja jaoks kuni 2,1 miljonit eurot.
Linnapea tõi volinikele esinedes Arti Arakase ettevõtte Ingmar Trade iseloomustamiseks fakti, et sellel firmal puudus huvi koostööks, klubihoone oli suletud ja see omakorda kahjustas ja pidurdas golfiväljaku tegutsemist.
Volikogu keskfraktsiooni esimees Aivar Aru kinnitas Saarte Hääle teatel, et enampakkumisel osalemisest on huvitatud ka Jõelähtmel asuva golfiväljaku Estonian Golf and Country Club president Mait Schmidt.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 09.05.25, 13:27
Kas tead, mis on sinu kinnisvara väärtus tegelikult?
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?

Hetkel kuum

Arendamine on pikk ja vaevarikas töö.
Uudised
  • 07.05.25, 06:30
4 eksperti: uusarendustes nõutakse enim just neid eluasemeid
Siin on mõtteainet üksjagu. Liiati muutjaid on üsna mitu.
ELUM Kinnisvara partner ja juhatuse liige Kristi Djomin on olukorra suhtes kiretult asjalik.
Uudised
  • 09.05.25, 06:45
Elukondlik üüriäri on vaid visionääridele ja vapratele
Mahapudenenud sektoris peitub tulus potentsiaal
Esimesed mereäärsed korterid valmisid nüüd kevadel.
Uudised
  • 07.05.25, 08:00
GALERII: Scandiumi Marienholm võtab kuju
Vaata põnevaid vaateid! Arenduse I etapist on müüdud üle poole.
Selgus aprilli uute kodude müüjate esikolmik
Uudised
  • 06.05.25, 06:45
Selgus aprilli uute kodude müüjate esikolmik
LVM Kinnisvara tegevjuht Ingmar Saksing osutab üürituru kurvale vastuolule.
Suur lugu
  • 30.04.25, 06:45
Elukondlik üüriturg on kännu taga kinni - nuta või naera
Eluasemearendus ja -turg söövad endil jalgu alt - ees on pikk ja valuderikas kümnend
Uuendusprojekt järgib väliselt paljuski hoone algset ilmet (Visuaal: BOA Arhitektid; arhitektid: Anto Savi, Margus Soonets, Arvi Hiir).
Uudised
  • 09.05.25, 10:44
LHV pensionifonid pidas Marati maja sarikapidu
Vaata galeriid!
Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuht Janar Muttik tegi tõsised liigutused.
Suur lugu
  • 23.04.25, 14:31
Kinnisvaraarendaja vaatab peeglisse - pilt on karm
Ahnuse kättemaks on valus. Näiteks Everaus Kinnisvara koondas ehitajad. Siin vormub arendusvaldkonna tulevik, mis ei ole kõigile jõukohane.
Olukorda, kus elektrijuhtmed ligunevad vees, ei tohiks tekkida mitte kunagi mitte üheski hoones.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.05.25, 13:27
Kas tead, mis on sinu kinnisvara väärtus tegelikult?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele