Tänased halvimad kinnisvaratehingud olid omal ajal väga head, leiab BPT Asset Management Estonia ASi juht Indrek Hääl.
Äripäev küsis täna Toomas Annuse nimetatud halvimatele kinnisvaratehingutele vastukaaluks, millised võiks olla kõigi aegade parimad kinnisvaratehingud Eestis.
Vastab BPT Asset Management Estonia juht Indrek Hääl.
Kui aus olla, on hästi raske hinnangut anda, kuna tehingu õnnestumine sõltub sisenemishinnast ja selgub pärast väljumist ning mis kriteeriumite järgi hinnata. Vahepeal ei juhtu midagi. Ühtegi konkreetset tehingut ei taha ma seetõttu välja tuua. Eks võin ju aimata, kuid ei tea neist tehingutest tegelikult palju.
Olukorrad võivad ka kiiresti muutuda ja tehing, mis algul oli kasulik, osutuda kahjulikuks. Tol hetkel peeti ju praegusi halvimaid tehinguid samuti väga headeks. Seda võib ikka juhtuda, et tehing muutub pisut koormavaks või väga koormavaks. Siis tuleb projektid kiiresti ümber struktureerida. Palju sõltub ka sellest, mis raha kinnisvara ostul kasutad. Kui selleks on laenuraha ja oleks vaja projekte ümber struktureerida, kuid laenuandjaga ei saada kokkuleppele, minnaksegi pankrotti.Meil pole õnneks ühtegi projekti, mis oleks pankrotti läinud. Kinnisvaraportfelli koostamisel tuleb arvestada, et kui seal on riskantsemaid projekte, peab olema ka vähem riskantseid, mis aitaks portfelli tasakaalustada ning riskantseid toetada.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?