Eleringi juht Taavi Veskimägi ütles Äripäevale, et ametis olev koalitsioon kirjutas Eesti Gaasi torude äravõtmise koalitsioonilepingusse ja käskis Eleringil end gaasiäriga kurssi viia.
Elering avaldas täna Eesti gaasituru uuringu, mille tutvustuses ütleb Veskimägi, et gaasitorude ja tootja ning müüja lahutamises on Eestile antud erand. See tähendab, et gaasitorusid ei pea Eesti Gaasist lahutama, kuid Eesti tahaks seda teiste Euroopa riikidega sarnanemiseks ja oma Venemaa-sõltumatuse suurendamiseks siiski teha.
"Globaalsel gaasiturul on toimunud olulised muutused, mis nii gaasihinna kui varustuskindluse seisukohalt teevada gaasituru arendamise varasemast hulga atraktiivsemaks," selgitas Veskimägi. "Ametis olev koalitsioon on fikseerinud omandilise eraldamise eesmärgi koalitsioonilepingus aprillis 2011 ning vabariigi valitsus on teinud Eleringile ülesandeks kujundada ettevõttes välja gaasialane kompetents ning analüüsida Eesti gaasituru arendamise võimalusi."
Veskimägi märkis, et gaasivõrgu omanikule makstav tasu sisaldub juba tänagi tarbijate gaasiarvel, seda võrguteenuse hinnana, mille kinnitab konkurentsiamet. "Selles mõttes ei tohiks olla vahet, kelle käes on gaasivõrk – võrguteenuse hind on ikka sama," sõnas Veskimägi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Eleringi avaldatud gaasituru uuring on esimene omataoline Eestis. Praegu pole siiski veel teada, kellest võib saada gaasitorude uus omanik ja kas selleks on riik või mitte.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?