Danske Bank teatas täna, et mobiiltelefonide tootja Nokia võib müüa enda nutitelefonide äri USA tarkvarahiiule Microsoft.
Nutitelefonide tehing "oleks loogiline", kirjutas Danske Banki analüütik raportis, tõstes ühtlasi panga soovituse Nokia aktsiale "osta" peale. Lisaks tõsteti aktsia hinnasihti 4,70 eurolt 5,00 euroni, vahendab Bloomberg.
Nokia tõi esimesed Windows Phone'i operatsioonisüsteemi kasutavad telefonid müüki selles kvartalis. Apple'i ja Google'iga konkureeriva Microsofti ja Nokia ühinemise üle on spekuleeritud alates 2010. aasta septembrist, mil Soome börsifirma etteotsa sai endine Microsofti juhatuse liige Stephen Elop.
"Me matsime need kuulujutud juba ammu maha," ütles Nokia pressiesindaja Doug Dawson Bloombergile.
Olulist mõju Nokia aktsiale pole Danske uudis avaldanud, sest kella 14.20 seisuga oli aktsia kõigest 0,78% plussis, makstes 3,88 eurot Helsinki börsil.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:56
Kas tuhandeid faile saab muuta kiirelt sisukaks ja kompaktseks infoks? Nüüd saab
Kinnisvara- ja ehitusprojektide dokumentatsioon kasvab iga aastaga. Joonised, lepingud, koosolekuprotokollid, hooldusjuhendid ja tehnilised kirjeldused kogunevad erinevatesse süsteemidesse ning lõpuks on tükk tegu, et üldse aru saada, kus midagi asub. Ent see kõik saab tehisintellekti abiga olla kordades lihtsam.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele