15. detsember 2011

Eesti tarbis novembris 5% vähem elektrit

Novembris tarbiti Eestis mullusega võrreldes 5% vähem (690 GWh) elektrit, enim langes elektritarbimine Lääne-Eestis Saarte piirkonnas, teatas Elering. Samas suurenes aastataguse ajaga võrreldes Eestis toodetud elektri hulk 2%.

Elektrit kasutati võrdluses aastatagusega oluliselt vähem ka kõikjal Põhja-Euroopas – nii Soomes, Rootsis, Taanis kui Norras langes tarbimine keskmiselt ligi 10%. Üheks languse põhjuseks võib pidada mullusest oluliselt soojemat (Eestis ligi 4 kraadi) novembrikuud.

Eesti on jätkuvalt regiooni ainus elektrit eksportiv riik ning elektrit toodeti kokku 1063 GWh, mis ületab meie tarbimist poole võrra (54%). Peamiselt müüdi novembris Lätti ehk 46% koguekspordist, eksport Leetu moodustas 32% ning Soome 22%.

Nii Lätis kui ka Leedus vähenes novembris elektritootmine 2010. aastaga võrreldes vastavalt 32 ja 20%. Lätis tõi languse kaasa hüdroelektrijaamade toodangu oluline vähenemine, kuigi tööd alustas soojuselektrijaam. Leedus toodeti vähem elektrit tänu soodsatele impordivõimalustele kolmandatest riikidest, täpsemalt Kaliningradist.

Ka Põhjamaades vähenes (5%) elektri kogutootmine, kuid Norra hüdroressursside eelmisest aastast oluliselt kõrgema taseme tõttu jäädi kokkuvõttes elektrit eksportivaks regiooniks. Eelmisel aastal samal ajal oli olukord vastupidine – Põhjamaade elektridefitsiit moodustas siis 1,7 TWh.

Autor: Haldusuudised.ee

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 58 361 474