Novembris tarbiti Eestis mullusega võrreldes 5% vähem (690 GWh) elektrit, enim langes elektritarbimine Lääne-Eestis Saarte piirkonnas, teatas Elering. Samas suurenes aastataguse ajaga võrreldes Eestis toodetud elektri hulk 2%.
Elektrit kasutati võrdluses aastatagusega oluliselt vähem ka kõikjal Põhja-Euroopas – nii Soomes, Rootsis, Taanis kui Norras langes tarbimine keskmiselt ligi 10%. Üheks languse põhjuseks võib pidada mullusest oluliselt soojemat (Eestis ligi 4 kraadi) novembrikuud.
Eesti on jätkuvalt regiooni ainus elektrit eksportiv riik ning elektrit toodeti kokku 1063 GWh, mis ületab meie tarbimist poole võrra (54%). Peamiselt müüdi novembris Lätti ehk 46% koguekspordist, eksport Leetu moodustas 32% ning Soome 22%.
Nii Lätis kui ka Leedus vähenes novembris elektritootmine 2010. aastaga võrreldes vastavalt 32 ja 20%. Lätis tõi languse kaasa hüdroelektrijaamade toodangu oluline vähenemine, kuigi tööd alustas soojuselektrijaam. Leedus toodeti vähem elektrit tänu soodsatele impordivõimalustele kolmandatest riikidest, täpsemalt Kaliningradist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ka Põhjamaades vähenes (5%) elektri kogutootmine, kuid Norra hüdroressursside eelmisest aastast oluliselt kõrgema taseme tõttu jäädi kokkuvõttes elektrit eksportivaks regiooniks. Eelmisel aastal samal ajal oli olukord vastupidine – Põhjamaade elektridefitsiit moodustas siis 1,7 TWh.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse
tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?