Eesti Energia näeb Fortum Elektris konkurenti alles 2013. aastast, enne seda Fortumi omanikuvahetusega elektriturul olulisi muudatusi ilmselt ei kaasne, ütles Eesti Energia elektrimüügi juht Karla Agan.
"Eesti elektrituru avanemise taustal on hea, kui 2013. aastaks tekib siinsel elektriturul Eesti Energia kõrvale teisi elektrimüüjaid. Ilma nendeta ei ole klientidel ju tegelikku valikut ning elektriturg avaneks vaid "paberil"," kommenteeris Agan täna avaldatud tehingut.
"Usume, et kõigile on kasulik, kui konkurents tekib kohe, esimesest päevast, nii nagu suurtarbijate puhul, mis liikusid avatud turule 2010. aasta kevadel. Enne turu avanemist Fortum Elektri omanikuvahetus ilmselt olulisi muudatusi ei tähenda," lisas ta.
Agan märkis, et praegu on Fortum Elektri näol tegemist võrguettevõtjaga nagu Jaotusvõrk, mis transpordib elektrienergiat oma teeninduspiirkonnas tootjalt tarbijale.
Fortum Elekter müüb elektrienergiat Läänemaal ja Viimsis. Ettevõttel on praegu Eestis 24 400 elektrienergiajaotus- ja elektrienergiamüügi klienti. Firma müügitulu ulatus 2010. aastali 15 miljoni euroni.
Fortumi kontsern ja Imatran Seudun Sähkö allkirjastasid täna lepingu, mille kohaselt ostab Imatra Seudun Sähkö Fortumi Eesti tütarettevõtte Fortum Elekter ASi. Samaaegselt loobub Fortum osalusest Imatra Seudun Sähkös.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?