Swedbanki kommunikatsioonijuhi Mart Siilivase sõnul võib järgmisel aastal, eeldades, et SKP on ka 2012. aastal positiivne, eluasemelaenude maht 10–15 protsenti kasvada.
Siilivase sõnul on pikaajaliste võlglaste arv Swedbankis vähenema hakanud. "Meil on üle 350 tuhande eralaenu kliendi, kellest 77 000 on sõlminud eluasemelaenu lepingu. 2009-2010. aastal pöördus meie poole ca 6000 klienti, kes vajasid makseraskuste tõttu laenude restruktureerimist. 2011 on seda vajanud 850 klienti," rääkis kommunikatsioonijuht. Tema sõnul on praeguseks kolmandik makseraskustes olnud klientidest ree peale saanud ning ülejäänutega teeb pank igapäevaselt tööd.
Täitemenetluse kaudu on Swedbanki müüdud varade maht:
2010. 11 kuuga 308 vara
2011. 11 kuuga 463 vara.
Tegemist on siis (lisaks kodudele) lisatagatiste, suvilate, üürile antud korterite, maatükkidega jmt, märkis Siilivask. 2012. aastal jääb sundmüükide arv panga hinnangul ilmselt selle aastaga võrreldavasse suurusjärku.
"Kuna tööpuudus on kõikide prognooside kohaselt langevas trendis ka 2012. aastal, siis see seab eelduse, et ka majapidamised tulevad aina paremini oma võetud kohustustega toime," lootis Siilivask.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?