• 12.02.12, 16:01
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Üürnikku kaitseb üürimärge

Eestis on kinnistusregistrisse kantud ligi 2000 üüri- ja rendilepingu märget, mis annavad üürnikele ning rentnikele turvatunde, kui peaks vahetuma või pankrotti minema rendileandja.
Võlaõigusseaduse (VÕS) kohaselt tagab kinnistusraamatusse kantud üürimise märge, et kinnisasja igakordne omanik, kelle kasuks kinnisasja piiratud asjaõigusega koormatakse, peab lubama üürnikku kinnisasja vastavalt üürilepingule kasutada ja uuel omanikul ei ole õigust üürilepingut vastavalt VÕS §323 sätestatule üles öelda.
Üüri- ja rendilepinguid on mõistlik kinnistusregistrisse kanda näiteks siis, kui üürnik või rentnik teeb hoone või maaga seotud ulatuslikke investeeringuid ning pikaajalisi plaane.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Samas on omaniku jaoks see märge pigem lisakohustus, mis võib teatud juhul osutuda hiljem isegi probleemseks ja kulukaks.
Vahel võib see märge alandada oluliselt kinnisvara väärtust ning pikendada vara müüki. Väärtus langeb siis, kui kinnisvara on koormatud turu tasemest kehvemate lepingutega ning annaks uuele omanikule teiste samalaadsete varadega võrreldes tunduvalt väiksemat omanikutulu.
Lähemalt kinnistusraamatusse kantud lepingute mõjust ja firmade kogemustest sellega loe 13. veebruari Äripäeva paberlehest.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 14:49
Tuleohutuseksperdid 112 häireedastuse muudatusest: päästeauto automaatne kohalesõitmine ei tohi mõjutada meie vara üldist ohutust
Vaata veebihommikut järele!
Riigil on plaan kaotada väga paljudelt objektidelt automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi (ATS) tulekahjuteate Häirekeskusesse edastamine. Automaatsest tulekahjuteatest loobumine puudutab teiste objektide hulgas büroo- ja tööstushooneid, kaubanduskeskuseid ning haridus- ja lasteasutusi. Kas enam kui tuhat hoone omanikku peaks nüüd muretsema, et tulekahju korral jääb abi tulemata?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele