Sotsiaalminister Hanno Pevkur andis täna riigikogu ees aru palgalõhe põhjustest ja selgitas, et tegevuskava mustand on juba valmis ning jõuab lähinädalail valitsuskabinetti.
"Oleme jõudnud sellega lõpusirgele," kommenteeris minister. "Kolmapäeval on Riigikantselei strateegiabüroo, meie asekantsleri ja selle tegevuskava eest vastutavate inimeste loodetavasti viimane kohtumine. Loodame, et lähinädalatel ka kabinetti see jõuab, pärast seda kohtumist. Aga põhimõtteliselt draft on valmis."
Pevkuri sõnul saab kava puhul rääkida seaduse paremast rakendamisest - näiteks ettevõtete palgastatistika kogumisest, laiemast elanikkonna ja spetsiifiliste gruppide, nagu õpetajad ja tööandjad, teadlikkuse tõstmisest.
"Teiseks tahaksime kindlasti uurida ja analüüsida organisatsioonipraktikaid ja palgasüsteeme, sest palgasüsteemides on erinevusi," lisas ta. "Näiteks võiks kaaluda palgainfo paremat kättesaadavust ka laiemalt. Avalikus sektoris on sellega päris hästi, aga kindlasti Statistikaameti poolt läbiviidavad uuringud ja selle info kättesaadavust on võib-olla võimalik muuta paremaks."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kolmanda osana tuleb jutuks töö ja pereelu ühitamise teema. "Siin tahaks mõelda ja analüüsida seda, kas ja kui palju on võimalik vanemahüvitise ja lapsehoolduspuhkuse süsteemi kas ühitamist või selle põhimõtete ühtlustamist," kommenteeris minister. "Kui rohkem mehi võtaks väikelapseeas last hooldada ja kasvatada, siis see muudaks ka juba meie palgalõhenumbri oluliselt väiksemaks."
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.