• 11.10.12, 11:32
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mikser nõuab Partsi viivitamatut lahkumist

Sotsiaaldemokraadid nõuavad peaminister Andrus Ansipilt majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsi kohest ametist vabastamist seoses avalikuks tulnud faktidega, mis puudutavad Eesti Energia Narva elektrijaama ehitushanget.
Partsi usalduskrediit valitsuse liikmena on sotside teatel lõplikult ammendunud. "Parts vastutab otseselt ebaseaduslike ning riigile kahjulike otsuste eest, mis lähevad meile maksma vähemalt 650 miljonit eurot, vanas rahas niisiis umbes kümme miljardit Eesti krooni," rõhutas erakonna esimees Sven Mikser.
Ajakirjanduse andmetel hoiatati ministrit, et Alstomiga koostööleppe sõlmimine Narvas Eesti Energia uue elektrijaama esimese ploki ehitamiseks on nii riigihankeseaduse kui karistusseadustiku rikkumine. "Esindades 100% Eesti Energia aktsiapaki omanikku, oli minister kahtlemata teadlik, et nende rajamine ei ole ka majanduslikult põhjendatud ega äriliselt õige otsus," selgitas Mikser.
Kuuendat aastat ametis olev majandusminister tegi sotside kinnitusel teadlikult ja tahtlikult otsuseid, mis on ebaseaduslikud ja Eesti riigile kahjulikud. Eesti Energia on tänaseks avalikkusele teadaolevalt ka tungivalt soovitanud mitte uute energiaplokkide lepinguid sõlmida, kuid minister Parts survestas neid fakte eirates järjekindlalt energiafirmat, teatasid sotsid.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Sotside teatel on nad viimase pooleteise aasta jooksul korduvalt juhtinud Partsi tähelepanu sellele, et uute plokkide ehitamine pole mõistlik. Nii Eesti Energia kui riigikontroll on rõhutanud, et põlevkivienergia ei ole juba lähitulevikus konkurentsivõimeline, seisab sotside avalduses.
Lisaks Eesti Energia uute plokkide ehitusele on Partsi haldusalas otsese vastutusvõimetuse või poliitiliste juhtimisvigade tõttu lugematuid tõsiseid probleeme, kinnitas erakond. Vead avatud elektriturule üleminekust teavitamisel, passiivsus elektri hinnatõusu leevendamisel, küsitavused seoses paljude tee-ehitushangetega ja möödalasud rahvusliku lennukompanii Estonian Air ja Eesti Interneti Sihtasutuse juhtimisel mõjutavad paratamatult kõigi Eesti inimeste elu, teatasid sotsiaaldemokraadid.
Oleme veendunud, et minister, kelle ametisoleku ajal on tehtud sedavõrd palju juhtimisvigu ja ekslikke otsuseid, ei saa oma ametis jätkata, seisab erakonna äsjases avalduses.
Autor: Haldusuudised.ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
Fassaadide tootmine on viimase kümnendi jooksul teinud läbi suure muutuse. Kui varem tähendas tellimus etteantud jooniste järgi tootmist, siis nüüd oodatakse tootjalt terviklikkust: projekteerimist, tehnilisi lahendusi, tootmist ja paigaldust. Metallfassaadide tootja Parmet AS juht Erki Parik nendib, et selline muudatus teeb küll nende töö keerulisemaks, ent samas toob tellija jaoks kaasa parema tulemuse.

Enimloetud

1
  • ST
Sisuturundus
  • 28.11.25, 10:08
Parmeti uued väljakutsed: aina keerukamad fassaadiprojektid ja targemad lahendused
2
Uudised
  • 05.12.25, 10:31
2 galeriid: Scandium pani Mustamäe megaarenduse 15-miljonilisele hoonele nurgakivi
Vaata, mis seal toimus ja mis sinna tuleb!
3
Uudised
  • 05.12.25, 11:33
Efteni juht tegi ülevaate kõige riskantsematest võlakirjadest. "Võlakirjainvestor peabki ainult riskidele keskenduma"
Vaata, mis on ohukoht aastal 2026
4
Suur lugu
  • 03.12.25, 14:11
Paisuvas ülepakkumises eluasemeturul hinnad tõusevad? Pilt kisub vastupidi järsult
Erkki Raasuke kinnisvaraarendajate suure tootlusega võlakirjadest: “Kui keegi tahab Vene ruletti mängida või lihtsalt vaadata tikuga, kas paagis on bensiini, siis andke tuld.” Eesti turul on veel üks tõsine pitser.
5
Uudised
  • 05.12.25, 11:27
Kriisiuuringute keskuse juht kritiseerib aeglast varjendite ehitust: me elame nagu Monacos
6
Uudised
  • 05.12.25, 12:38
Ülemistest hakkab kujunema eraldi linnaosa

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele