Naftapuurimisseadmete rentija Transocean peab seoses Mehhiko lahe naftareostusega maksma 1,4 miljardit dollarit trahvi, millest 400 miljardit moodustab kriminaaltrahvi, vahendas Bloomberg.
New Orleansi föderaalkohtu teatel tunnistas Transocean end süüdi ning vastavalt firma ja riigi vahelisele kokkuleppele maksab ettevõte 1 miljardit dollarit tsiviiltrahve, millele lisanduvad intressid.
Transoceani teatel lõpeb ka kokkuleppe kohaselt USA justiitsministeeriumi kriminaaljuurdlus firma suhtes. Ettevõtte sõnul lisandusid 30. septembri seisuga Transoceanile seoses justiitsministeeriumi nõuetega veel ettenägematud kahjud summas 1,5 miljardit dollarit.
USA riik kaebas Transoceani kohtusse 2010. aastal, süüdistades firmat föderaalsete reostamisseaduste rikkumises. Transocean oli Deepwater Horizoni naftapuurtorni omanik ja operaator. Puurtorni põlengu ja uppumisega seotud õnnetuses hukkus 11 inimest.
Varasemalt nõustus naftakompanii BP maksma USA justiitsministeeriumile 4 miljardit dollarit reostusega seotud süüdistuste lahendamiseks ja USA Väärtpaberite ja Börsitehingute Komisjonile 525 miljonit dollarit rahuldamaks nõuet, mille kohaselt oli ettevõte eksitanud investoreid seoses Mehhiko lahte voolanud nafta kogusega.
New Yorgi aktsiaturul kohaliku aja järgi kell 13:42 (Eestis kell 20:42) tõusis Transoceani aktsia 7,5%. Aastaga on ettevõtte aktsiahind tõusnud 23,41%.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.