Pärnus ei soovi kliendid elektriküttega kortereid sageli isegi vaatama minna.
Viimaste kuude jooksul on kliendid hakanud pöörama järjest suuremat tähelepanu eluaseme kõrvalkuludele, eelkõige kütte hinnale. Sageli ei soovi kliendid elektriküttega kortereid isegi vaatama minna, teatas Ober-Hausi Kinnisvara.
Väiksemate korterite nõudluse põhjuseks on oluliselt tõusnud sundkulutused eluasemele, mis sunnib inimesi eelistama ökonoomsemat taskukohast elamispinda.
Pärnu korteriturul on viimaste kuude jooksul enimnõutud kolmetoalised korterid, mis paiknevad n-ö rohelises piirkonnas väiksemates eripärastes korterelamutes, hinnaga kuni 1400 eurot ruutmeeter.
Pärnu korteriturul kasvas maa-ameti andmeil eelmine aasta korterite tehingute arv võrreldes 2011. aastaga märkimisväärsed 32%, kuid olulist hinnamuutust ei toimunud.
Kuigi Pärnus oli alates 2012. aasta septembrist detsembrini korterite ostu - müügitehingute arv langustrendis, algas käesolev aasta üllatavalt aktiivselt. Jaanuaris oli Pärnus 54 tehingut. Eelmise aasta jaanuaris ainult 32 ja detsembris 42 tehingut.
Samas on viimase aasta jooksul korterite müügipakkumiste hulk vähenenud lausa kolmandiku.
Ostjateks on põhiliselt kohalikud ja eelkõige mujalt maakonnast ning Läänemaalt Pärnusse elama asunud kodanikud. Peale soomlaste on teiste välismaalastest ostjate hulk viimase aasta jooksul vähenenud.
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Kinnisvara omaniku peamine eesmärk on saavutada oma varalt maksimaalne tulu. Selleks, et vara säilitaks oma väärtuse ja toimiks tõhusalt aastaid, on vajalik selle regulaarne ja professionaalne korrashoid. Kinnisvara korrashoiuga tegelevad mitmesuguse pädevusega spetsialistid, sealhulgas haldus-, hooldus-, maakler-, õigus- ja remonditeenuste pakkujad. Millised on aga kinnisvaraga tehtavad suurimad vead ning kuidas neid vältida?