Volinik taunib kärpeid taastuvenergiasektoris

Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Günther H. Oettinger taunib Eesti riigi poolt kavandatavaid tagasiulatuvaid kärpeid taastuvenergiasektoris ja peab oluliseks stabiilse investeerimiskeskkonna säilitamist.

Volinik rõhutab, et tagasiulatuvad kärped seavad ohtu investeeringud taastuvenergia sektorisse ja taastuvenergia direktiivis seatud eesmärkide täitmise, teatas taastuvenergia koda.

Energeetikavoliniku kiri, mis adresseeriti Eesti Taastuvenergia Kojale ning Euroopa Taastuvenergia Föderatsioonile kinnitab, et kõik läbiviidavad reformid, iseäranis aga muudatused olemasolevatele tootjatele, peavad olema rangelt kõigi asjaomaste osapoolte vahel kokkulepitud.

Taastuvenergia Koja juht Rene Tammist leidis, et Euroopa Komisjoni energeetikavoliniku kiri tuletab koalitsioonipoliitikutele meelde, milliseid tavasid järgitakse euroopalikus kultuuriruumis seaduste muutmisel.

„Kahjuks on ka majandus- ja kommunikatsiooniministeerium läinud tootjatega sõlmitud kokkuleppe rikkumise teed, esitades riigikogule ettepanekuid, mis erinevad oluliselt eelmisel aastal Juhan Partsi ja meie vahel sõlmitud kokkuleppest,“  tõdes Tammist. „Kokkuleppe rikkumisega muutub küsitavaks ka kogu elektrituruseaduse muutmise protsess, arutelud mis on väldanud tänaseks üle aasta. Memorandumiga vastuolus oleva elektrituruseaduse menetlemisega ei tohi edasi minna.“

31. jaanuaril otsustas riigikogu majanduskomisjon vähendada toetusi tuuleenergiale 93 EUR/MWh-ni  ning taastas 600 GWh toetuse piirangu, mille kaotamises olemasolevatele tootjatele kokku lepiti.

 

 

Osale arutelus

  • Haldusuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Kinnisvarauudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Uudised