Maris Lauri hinnangul võis kiire palgakasvu põhjuseks energia ja ehitussektoris olla see, et tööjõu puudus kruvis hinnad üles. Samuti ka preemiate või boonuste maksmine.
"Kindlasti tuleb mõelda ka sellele, et energia sektori ettevõtete sees on toimunud ka struktuurseid muudatusi, kui on tulnud energiavahendusfirmasid juurde ja tegemised on kasvanud. Ilmselt nad on esialgu palganud ka kallimaid töötajaid. Ka see tõstab palku," nimetas Lauri palgatõusu võimalikke tagamaid.
"See pole ainult Eesti Energia, seal on ka Eesti Gaas ja paljud teised ettevõtted. Tuleb meeles pidada ka, et headest elektrikutest on olnud kogu aeg puudus. Head elektrikud on alati saanud head palka küsida," märkis Lauri, tuues paralleeliks hästi tasustatud ja nõutud IT-sektori töötajatega. Samas ei usu Lauri, et palgad tänavu või pikemas plaanis palju kasvada saavad.
Kuigi finantssektori töötajate sissetulekud on endiselt kõige kõrgemad, on need viimase aastaga vaid paari protsendi võrra kosunud. Lauri hinnangul on see asjaolu seotud kogu sektori kokkutõmbumisega, mis on toonud kaasa ka inimeste lahkumise teistesse sektoritesse ja koondamised. "Tõenäoliselt lahkuvad paremad ja paremini tasustatud inimesed ja alles jäävad need, kes lepivad madalamate palkadega ja on vähem kvalifitseeritud," selgitas Lauri.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Haldusuudised.ee
Seotud lood
Üks suurimaid väljakutseid, millega korteriühistud ja ettevõtted tihti kokku puutuvad, on hoonete tehnosüsteemide järjepidev hooldamine. Hoonetes on sageli väga palju erinevaid ning vajalikke süsteeme – küttesüsteemid, ventilatsioon, vesi ja kanalisatsioon –, mille kõikide regulaarne kontrollimine, hooldamine ja parendamine on tõrgete vältimiseks äärmiselt oluline.