3. veebruaril algab Tallinna linnaosa valitsustes taotluste vastuvõtmine korteriühistutelt linna abipaketi raames käivitunud projektile "Fassaadid korda".
Projektiga „Fassaadid korda" toetatakse ühistuid korterelamu renoveerimislaenu taotlemisel vajaliku omafinantseeringu katmisel, et suurendada ühistute võimekust renoveerimislaenude saamisel. Projektiga tahetakse tõsta elamute soojapidavust ning vähendada oluliselt ühistute kulutusi hoonete ülalpidamiseks talveperioodil. Lisaks aitab see parandada tublisti elamute välisilmet.
Renoveerimislaenu sihtgrupp on enne 1993. aastat ehitatud korterelamud, millele on koostatud energiaaudit. Toetust antakse kuni 10% ulatuses ühistu taotletavast korterelamu renoveerimislaenu summast, kuid mitte rohkem, kui 19 173 eurot aastas.
Täiendavat infot projekti ja taotlusele esitatavate nõuete kohta saab:
www.tallinn.ee/fassaadidkorda .
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eelmise aasta algusest kehtib täiendatud energiatõhususe regulatsioon. Inimesi ajab segadusse nõutav hoonete energiamärgis, sest seda seostatakse pigem uute majadega. Tegelikult on kohustuslik energiamärgis iga ostetava, müüdava ja üüritava eramu, korteri ja ärihoone puhul, andes nii omanikule, ostjale kui ka üürnikule ettekujutuse hoone energiatarbimise kohta.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.