Autor: Juuli Laanemets • 26. märts 2014

Vaata pilte Kopli kaubajaama reostuse likvideerimisest 

Keskkonnaagentuur likvideeris Põhja-Tallinnas asuvas Kopli kaubajaamas aastakümnete jooksul tekkinud ulatusliku keskkonnareostuse.

Jääkreostus tekkis kaubajaama territooriumile aastakümnete jooksul siis, kui alal koostati kaubaronge ja laaditi kaupa, remonditi ja hooldati vedureid ning hoiustati õli ja kütust. Reostus oli ohuks nii ümbruskonna elanike tervisele kui ka elusloodusele ning piirkonna põhjaveele.

Jääkreostuse ulatus tehti kindlaks pinnaseproovide analüüsimise abil. Kokku oli reostunud 24 000 kuupmeetrit pinnast, mis paiknes reformimata riigimaal ning oli tihedalt kaetud raudteega. Kui esialgu plaaniti pinnast puhastada, siis Eesti Raudtee võimaldas kasutada efektiivsemat meetodit - jääkreostuse väljakaevamist.

Projekti juhtivpartneri AS KMG Inseneriehituse korraldatud tööde käigus likvideeriti õlijäägid ning taastati loodussõbralik olukord maa-alal. Samuti pandi tööle seiresüsteem, mis oli vajalik tööde tegemise ajal ning ka pärast likvideerimisprotsessi edasiste uuringute tarbeks.

Jäätmekäitlejale anti üle 3586,49 tonni reostunud pinnast, 3 tonni vedelaid ning 12 tonni püdelaid jäätmeid. Jääkreostuse likvideerimiseks kulus 1 978 443,96 eurot (sh km) ning projekti rahastas Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi vahenditest SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Reostuse uuringud
Autor: Keskonnainfo
Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806