Hoonete rohemärgistamine on Eesti ehitus- ja kinnisvaraturul veel lapsekingades. Sertifitseerimine teeks kvaliteetsed ja säästlikud hooned igapäevaseks praktikaks. Praegu puudub ühtne süsteem, mis tähendab, et klient ei saa kunagi kinnisvara kvaliteedis kindel olla.
Hoonete ehitamise ja kinnisvara arendamisega tegeleva Mitt & Perlebachi juhatuse liige Kristjan Mitt ütles, et standardiseerimise turg on välja kujunemata. “Pole üht kindalt süsteemi, mis oleks kõikidele turu osapooltele mõistetav. Nõuded hoonetele muutuvad ajas ja kui mõnele hoonele on paari aasta eest omistatud energiamärgis A, siis praegu oleks tegemist B või C energiaklassiga,” ütles Mitt.
Vanamoodi enam ehitada ei saa?
Loe pikemalt 16. aprilli Äripäeva ehituse rubriigist.
Autor: Urve Vilk, Tea Taruste
Seotud lood
Üha rohkem ostjaid ja investoreid hindab tänapäeva kinnisvara puhul lisaks asukohale ja ruutmeetritele ka hoone jätkusuutlikkust, energiatõhusust, elukeskkonna kvaliteeti ja mugavust. Üks peamisi kvaliteedi ja jätkusuutlikkuse sümboleid on rohesertifitseerimine. LEED-sertifikaat – maailmas üks tunnustatumaid rohehoonete kvaliteedimärke – on Põhjamaades juba tavapraktika.