Autor: Juuli Laanemets • 16. aprill 2014

Tartu kohvikud hakkavad ise öörahu eest vastutama

Tartu linnavalitsus pikendas välikohvikute lahtiolekuaegu. Muutes aprillis kehtestatud aegu pärast kohtumist kohvikuomanikega, kes lubasid korra tagamiseks rohkem koostööd teha nii politsei kui turvafirmadega.

Eilsel istungil muutis linnavalitsus suvekohvikutele tänavu aprillist kehtestatud lahtiolekuaegu ja need võivad nüüd pühapäevast kolmapäevani olla avatud kuni kella 24ni ja ööl vastu reedet, laupäeva ja pühapäeva kuni kella 1.30ni.

Linnapea Urmas Klaas ütles, et linnavalitsuse otsus tugineb kokkuleppele kohvikupidajatega, kes on omalt poolt valmis kesklinnas korra tagamiseks samuti pingutama. "Me oleme huvitatud, et Tartu kesklinnas käiks elu - ülikoolilinnas poleks teisiti võimalik," ütles Klaas. Tema sõnul aga on oluline, et kesklinna elanikel ja hotellikülalistel oleks ka öörahu. "Loodan, et saavutatud kokkulepe hakkab tööle ning sellest peetakse kinni."

Linnavalitsuse ja kohvikuomanike kohtumisel peeti oluliseks kesklinnas avaliku korra tagamiseks teha tõhusamat koostööd politsei ja turvafirmadega. Ettevõtjad lubasid palgata välikohvikute alale nädalavahetustel lisaturvamehed. Välikohvikute kõlarites võib muusika mängida kuni kella 23ni.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806