Autor: Juuli Laanemets • 2. mai 2014

Vaata kuidas Päästeamet Jõhvis reostuse levikut peatas

Täna hommikul toimus Jõhvis Maag Piimatööstuse territooriumi kõrval lämmastikhappe reostus. Praeguseks on päästemeeskonnad reostuse leviku peatanud ning tegelevad reostuse kokkukorjamisega. Ohtu inimestele ega tootmisele ei ole.

Häirekeskus sai täna kell 8.30 teate, et Jõhvi linnas Linda tänaval on aset leidnud lämmastikhappe reostus.  Sündmuskohale saadeti päästemeeskonnad Jõhvi, Kohtla-Järve, Sillamäe päästekomandost, Jõhvi operatiivkorrapidaja, regiooni vastutav korrapidaja, erikeemia talitus, kaks kiirabibrigaadi ja politsei, kes tegeles liikluse ümbersuunamisega.

Õnnetuse tõttu peatati töö Eesti Posti kandekeskuses, mis asub happereostuse piirkonnas. Tööd lubatakse jätkata, kui reostus on kõrvaldatud. Eesti Posti Jõhvi Kandekeskuse juht Tõnu Leitsmaa sõnul on postisaadetiste kättetoimetamine häiritud ja viibib ning saadetised toimetatakse inimestele kätte esimesel võimalusel.

Selgus, et Maag Piimatööstuse AS piirdeaia taga läks transportimisel ümber 1000 liitrine lämmastikhappe konteiner, mis purunes ning selle tagajärjel valgus hape mahutist välja.

Päästjad piirasid ohutsooni, alustasid aine neutraliseerimisega ning katkisest mahutist aine ümberpumpamisega. Happereostuse piirkonna lähedal asuvatest firmadest evakueeriti inimesed.

Lämmastikhappe reostus Maag Piimatööstuse AS tööd ei häirinud ja keegi õnnetuses kannatada ei saanud.

Purunenud konteiner
Autor: Päästeamet
Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806