Tänavu aprillis on tunduvalt sagenenud põllumajandustehnikaga juhtunud kahjuteated, sest eurotoetuste paus mõjutab masinapargi vananemisest tingitud kahjusid. Põllumajandussektoris aitaks kahjusid vähendada kasutajate parem väljaõpe, teatas Salva Kindlustus.
Kevadhooajale omaselt sagenesid eelmiste kuudega võrreldes tuntavalt põllumajandustehnikaga juhtunud kahjuteated. Salva Kindlustuse ASi juhatuse liikme Algor Orava sõnul toimub põllumasinatega õnnetusi peamiselt kahel põhjusel. “Kuna ELi toetusrahades on paus, siis masinad on muutunud vanemaks, neid ei vahetata enam nii kiiresti uute vastu ja pikemalt kasutusel olnud tehnika ütleb kergemini üles,” lausus Orav.
Põllumasinatega juhtunud õnnetused tulenevad tavaliselt masinate ümberpaiskumisest, käigukasti ja mootoriosade purunemisest ning oskamatusest arvestada manööverdamisel või tööd tehes masinate suurte gabariitidega.
“Paljude suuremate kahjude puhul on aga põhjuseks vähene või kohati lausa puudulik praktiline koolitus sadu tuhandeid maksvate keeruliste masinatega töötamiseks. Usun, et koolitusse investeerimine aitaks nii põllumeest, masina müüjat kui kindlustusseltsi,” lisas Orav.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Aprillis välja makstud kahjudest moodustasid traditsiooniliselt suurima osa sõidukitega seotud juhtumid, millele järgnesid ettevõtete varakindlustuse, reisi- ja kodukindlustusega seotud kahjud.
Tänavu aprillis registreeris Salva Kindlustus kokku 573 kahjujuhtumit ning tegi väljamakseid 605 000 euro ulatuses. Registreeritud kahjudest oli üksikjuhtumina suurim ehituseadmega toimunud õnnetus Tallinnas
Seotud lood
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.