• 27.05.14, 14:31
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

INTA kaalub ühiskaarti Helsingisse ja Peterburi

Täna kohtus Tallinna linnapea maailma linnasid ühendava koostööorganisatsiooni INTA presidendi Maurice Charrieriga. Järgmise aasta alguseks on kavandatud Tallinna seminar, et kaaluda ühiskaardi kasutamist Helsingis ja Petrburis.
INTA (International Urban Development Association) president tutvub kahepäevase visiidi raames linna viimaste aastate ja lähituleviku arendusprojektidega, linnaplaneerimisalaste arengute ja perspektiivsete kinnisvaraarenduspiirkondadega.
Eelmise aasta detsembris Vietnamis Hanois peetud peaassambleel valiti Tallinna linnapea Edgar Savisaar assotsiatsiooni juhtkonda – ta on nii organisatsiooni asepresident kui ka kuueliikmelise täitevkogu liige. Aprilli lõpul Pariisis toimunud INTA juhatuse koosolekul tegi Savisaar ettepaneku korraldada Tallinnas 2015. aasta jaanuaris seminar, et arutada  Tallinna ühiskaardi Helsingis ja Peterburis kasutamise võimalusi. Seminar toimuks INTA ürituste sarja Metro in Progress raames.
INTA on ülemaailmne poliitikakujundajate ning linnajuhtimispraktikute liikmesorganisatsioon, mis aitab märkimisväärselt kaasa linnade säästvale arengule ja pole üksnes linnade koostöövõrgustik. Organisatsioon viib säästva linnastumise kogemuste ja teadmiste vahetamiseks ning ühiste strateegiate kujundamiseks kokku avaliku ja erasektori esindajad.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Maurice Charrier on INTA president käesolevast aasta algusest. Ta on Prantsusmaa Suur-Lyoni regiooni asepresident linnapoliitika ja sotsiaalse sidususe küsimustes ning on olnud INTA asepresident, INTA Euroopa piirkonnavolinik ja Prantsusmaa Rahvusliku Linnade Liidu juhatuse liige.
Edgar Savisaare sõnul on INTA ainus ülemaailmne linna säästvale arengule orienteeritud organisatsioon, kus Tallinn aktiivselt osaleb. „Rahvusvahelise haarde tõttu on selle organisatsiooni tippüritustel võimalus lisaks traditsioonilisele Euroopa linnaarengu tavale tutvuda ka Ameerika, Austraalia ja Aasia kiirestiarenevate linnamudelitega, levitada teavet Tallinnast ja tutvustada meie projekte laiemas mastaabis kui Euroopa,“ lisas linnapea.
INTA loodi 1976. aastal Pariisis ja alates 1987. aastast on seotud olnud ca 100 linnaarendusprojektiga rohkem kui 40 riigis üle kogu maailma. INTA liikmed usuvad, et ainult erinevate osapoolte jõupingutuste koosmõjul on võimalik kujundada jätkusuutlik ja integreeritud linnaruum.
Organisatsioon ühendab erinevaid linnade arengusse puutuvaid osapooli, sh nii riigi kui kohalike omavalitsuste poliitikuid, ettevõtjaid, arhitekte, teadusasutusi. 2013. aasta lõpus oli organisatsioonil 3245 liiget kokku sajast riigist, Tallinn on organisatsiooni liige alates 1999. aastast.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.10.25, 17:12
Everaus Kinnisvara pakub investoritele 10% tootlusega võlakirju
Eesti üks suuremaid kinnisvaraarendajaid Everaus Kinnisvara AS alustas 8. oktoobril ettevõtte võlakirjaprogrammi teise seeria avaliku pakkumisega. Pakkumise koguväärtus on kuni 3 miljonit eurot. Ühe võlakirja nimiväärtus on 1000 eurot ja võlakirjade lunastustähtpäev on 22. oktoober 2028. Võlakirjade fikseeritud intressimäär on 10% aastas ning intressimaksed on kvartaalsed. Märkimisperiood lõppeb 17. oktoobril.

Viimased uudised

Uudised
  • 20.10.25, 13:51
Korteriühistute rekonstrueerimise taotlused ületasid eelarvet 4 korda
Uudised
  • 20.10.25, 13:40
Everausi võlakirjad märgiti üle topelt
Uudised
  • 20.10.25, 11:13
Järelturu edu: Mustamäe korterite müük tegi suure tõusu
Uudised
  • 20.10.25, 11:03
Ehitusturg kogub hoogu
Suure tõenäosusega saab olukord kinnisvaraturul olema suhteliselt soodne ka 2026. aastal
Uudised
  • 20.10.25, 10:48
Vastulause: Broneerimisleping ei ole tühine paber – ärge eksitage ostjaid vastupidisega!
Viimastel aastatel on artikli autori praktikas nii esimese kui teise astme kohtud lihtkirjaliku broneerimislepingu kehtivust eeltoodule tuginedes korduvalt kinnitanud. Vastupidiseid näiteid ei ole!
Uudised
  • 20.10.25, 10:03
Mitu rauda tules: järgnevatel aastatel kerkib viis spaahotelli
Silmakirurg plaanib Loksal suurelt arendada
Uudised
  • 20.10.25, 09:58
Viru-Nigula tahab uuesti toetust äpardunud tööstusala arendamiseks
Uudised
  • 20.10.25, 09:51
Jõhvi filmilinnaku stuudiolt võeti sarikapärg

Hetkel kuum

Kinnisvaraturg ei saa olla muust majandusest eraldiseisev, osutab tõsiasjale tähelepanu Ober-Haus Real Estate Advisors AS tegevjuht Keir Hildebrand.
Suur lugu
  • 15.10.25, 13:10
Enam ei tööta mõtteviis: „maa maksis nii palju, ehitus nii palju – odavamalt müüa ei saa“
Järjest olulisemaks muutub nüüd arendajate kapitaliseeritus. Üüriturul väljakutsed kasvavad.
Saue Smart ärihoonele omistati LEED Silver sertifikaat, mis kinnitab hoone vastavust rahvusvahelistele keskkonnasäästlike ehitiste standarditele.
TOP
  • 15.10.25, 09:57
Hoonearendajate TOP | Võitja käive ja kasum tegid võimsa hüppe
Metro Capitali tegevjuht Ain Kivisaar ja Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja Martin Karro.
Uudised
  • 13.10.25, 13:30
Kinnisvaraarendaja ja planeerimisameti juht tegid kokkuleppe
3,5 aasta pärast on Tallinnal olemas üldplaneering. Vanalinna arendamise osas leiti koostöökoht. Kivisaar ja Karro avaldasid, milline on nende nägemuses Tallinn aastal 2035.
LHV pensionifondide kinnisvarainvesteeringute juht Rait Riim lahkab olukorda armutult.
Uudised
  • 13.10.25, 06:30
Vajadus büroopindade kasutusotstarbe muutmiseks on olemas
Riim: Meie turu tüüpne eluase on magalapiirkonna tüüpkorter, mitte Kalamaja mereäärse uusarenduse luksuskorter, ja magala tüüpkorter on keskmist palka teenivale leibkonnale vägagi kättesaadav
Reterra tegevjuht Reigo Randmets.
Uudised
  • 13.10.25, 15:27
Randmets: 10 aastat planeerimist lisab ruutmeetri hinnale 1000 eurot
Värske kvartal laiub Bekkeri sadama juures.
Uudised
  • 17.10.25, 11:16
Galerii: Scandium avas Marati kvartali
Vaata, kes kõik avamisel olid ja mida nad tegid! Lisaks kvartalis välis- ja sisevaated.
Kinnisvaraanalüütik Tõnu Toompark.
Uudised
  • 15.10.25, 06:45
Korterelamute ehituslubade arv jätkab kidural kursil
Kõnekad graafikud näitavad ehituslubade arvu absoluutset ja suhtelist dünaamikat viimase 5 aasta lõikes
  • ST
Sisuturundus
  • 13.10.25, 11:56
Kui ehitaja ühineb projektiga alles projekteerimise lõpus, on viga juba sisse programmeeritud

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kinnisvarauudised esilehele