Autor: Juuli Laanemets • 28. mai 2014

Meretuulepargi rajamiseks teeb arendajaga koostööd vallaga

Täna allkirjastasid Hiiu vald ja tuuleenergia tootja Nelja Energia AS ühiste kavatsuste protokolli, et teha koostööd meretuulepargi rajamiseks ning Hiiu valla majandusliku ja kultuurilise arengu edendamiseks.

Hiiu vallavanema Georg Linkovi sõnul on ühiste kavatsuste protokolli juures olulisim kokkulepitu, et meretuulepargi tulekuga peab tulema Hiiumaale ka ringtoide, mis parandab nii hiidlaste kui kohalike ettevõtete elektrivarustust.

Nelja Energia juhatuse esimehe Martin Kruuse sõnul on nii koostöö kui meretuulepargi projekt on Eestis unikaalne. „Sellise dokumendini jõudmine on nõudnud aastate jooksul palju arutelusid ning teisel pool avatud meelt ja koostöövalmidust. Protsessi käigus oleme ühiselt õppinud ja arenenud ning olen kindel, et see jätkub ka tulevikus, sest tänane verstapost on meretuulepargi rajamisel alles esimene samm,“ kommenteeris protokolli allkirjastamisel Kruus.

Volikogu esimees Jaanus Valk selgitas volikogu otsust kui soovi leppida meretuulepargi rajajaga kokku koostööraam, milles on Hiiu valla elanike ja laiemalt hiidlaste huvid tugevalt kaitstud. „Näiteks on protokolliga ette kirjutatud nii hiidlaste soodustingimustel investeerimisvõimalused meretuuleparki kui ka mittetulundusühingu asutamine, kuhu laekub iga tuulepargis toodetud elektrienergia megavatt-tunni eest raha, mida saab kasutada Hiiumaa majanduslikku ja kultuurilist arengut edendamiseks,“ rääkis Valk.

Planeeritav meretuulepark tuleb Hiiumaast põhja vähemalt 12 kilomeetri kaugusele ja hetkel hinnatakse keskkonnamõjusid, et selgitada välja loodusele ja kohalikule kogukonnale kõige vähem koormavam meretuulepargi asukoht. Loode-Eesti meretuulepark valmib kõige varem 2020. aastal.

Jaga lugu
Kinnisvarauudised.ee toetajad:
Helen RootsKinnisvarauudised.ee juhtTel: 55 988 223
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Rivo HabakukReklaami projektijuhtTel: 56 861 806